کد خبر: 847376 A

فلاح نژاد خبر داد:

سرپرست اداره کل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان البرز از تصویب و اجرای آیین نامه ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت خبر داد.

به گزارش ایلنا، حسین فلاح نژاد گفت: آیین نامه ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت در جلسه شورای عالی حفاظت فنی، تدوین و به تصویب وزیر تعاون، کار و رفاه ‎اجتماعی رسید و در 20 آذر ماه جاری در روزنامه رسمی کشور منتشر شد و در استان اجرایی می شود.

وی با اعلام این مطلب که آیین‌نامه برای اجرا و نظارت بر اجرای آن طی بازرسی‌های این اداره کل ابلاغ شده است، افزود: این آیین نامه با هدف ایمن سازی محیط کار در جایگاه‌های عرضه سوخت و پیشگیری از حوادث ناشی از کار تهیه شده و در کلیه جایگاه‌های عرضه سوخت مشمول ماده ۸۵ قانون کار جمهوری اسلامی ایران، لازم الاجرا است.

فلاح نژاد تصریح کرد: مسئولیت ایمنی در جایگاه‌های عرضه سوخت بر عهده کارفرما است و کارفرما مکلف به رعایت مصوبات شورای عالی حفاظت فنی و دیگر قوانین و مقررات، آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های ایمنی و حفاظتی بوده و باید از مراجع ذیصلاح مجوز‌های مرتبط را اخذ کند.

سرپرست اداره کل استان البرز ادامه داد: کارفرما مکلف است بر اساس مخاطرات ناشی از عرضه هر نوع سوخت از قبیل گازوییل، بنزین، گاز طبیعی و غیره اصول ایمنی متناسب را بکار گیرد.

وی افزود: همچنین کارفرما مکلف است نسبت به بکارگیری مسئول ایمنی دارای صلاحیت، مطابق با آیین نامه بکارگیری مسئول ایمنی در کارگاه ها، اقدام کند.

این ‎آیین‎نامه مشتمل بر 109 ماده است که مسائل مرتبط با ایمنی بهره برداری از جایگاه های عرضه سوخت را پوشش می دهد .

اداره کار البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر