کد خبر: 847139 A

استاندار البرز:

استاندار البرز با عنوان اینکه توسعه راه های البرز، ماموریت ویژه رئیس‌جمهور است، گفت: پروژه های راه‌سازی البرز با سرعت در حال تکمیل است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عزیزاله شهبازی در حاشیه بازدید از پروژه قطار شهری کرج در جمع خبرنگاران گفت: در شرایط مالی و اقتصادی کشور که با محدودیت پروژه های عمرانی روبرو هستیم، پروژه قطار شهری کرج با سرعت قابل تامل رو به پیشرفت است.

وی با اشاره به توسعه عمرانی و تجهیزاتی این پروژه افزود: در شرایطی که دولت به استانداران ماموریت داده است، تکمیل پروژه های راه استان البرز نیز به واسطه تراکم جمعیت بالا و قرار گرفتن در مسیر گذر چندین استان، حائز اهمیت است لذا توسعه و تسریع در پیشرفت پروژه های راه سازی البرز با توجه به حجم بالای ترافیک جزو تاکیدات رئیس دولت است.

شهبازی تصریح کرد: امروز در محل کارگاه پیمانکار پروژه، گزارش کاملی از روند کار ارائه شد و شهردار کرج که با حمایت شورای کرج تا کنون خدمات شایسته ای در این شهر ارائه کرده است، افتتاح فاز اول پروژه را تا شهریور ماه سال آتی، پیش بینی کرد.

وی با عنوان اینکه روند اجرای پروژه قطار شهری کرج توسط شهردار، رصد می شود، افزود: ماده ۶۲ قانون را دنبال می کنیم و تلاش می شود با تهاتر و تسریع در سرمایه گذاری خارجی ادامه پروژه دنبال شود.

وی با عنوان اینکه پروژه های عمرانی شهر کرج با همراهی و همکاری دولت، شهردار و شورای شهر به خوبی هدایت می گردد به تهیه وسایل و تجهیزات مورد نیاز پروژه اشاره کرد و اظهار داشت: ارزش افزوده تجهیزاتی همچون تهیه واگن، ریل، کابل و موتور و تابلو برق ها در شرایط کنونی حائز اهمیت است.

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: از شهرداری خواستیم تا زمانی که پروژه های نیمه تمام دارد بدنبال تعریف پروژه جدید نباشد و جای خرسندی است که این امر مورد توجه قرار گرفت.

شهبازی با بیان اینکه دولت پشتیبانی خوبی از پروژه های راهسازی البرز داشته، گفت: قطار برقی گلشهر- هشتگرد تا چندی پیش پلمپ بود و به فراموشی سپرده شده بود چون اعتباری برای ادامه کار وجود نداشت ولی ظرف ۳ ماه با جدیت پیگیری و با حدود ۳۵۰ میلیارد تومان هزینه، اکنون در مراحل پایانی قرار دارد.

وی افزود: برای فاز یک پروژه آزادراه تهران-شمال و ادامه آزادراه شهید همت در البرز، پس از حضور معاون رئیس جمهور ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت.

استاندار البرز اضافه کرد: اکنون پروژه چرمشهر-آبیک نیز در محدوده البرز تکمیل شده و کمربند شمالی کرج نیز روند بسیار خوبی را طی می کند.

وی با قدردانی از همراهی رسانه های استان، گفت: حضور رسانه ها همواره مثمر بوده چراکه نقاط قوت را برای امیدافزایی به سمع و نظر مردم می رسانند و کاستی ها را با هدف بهبود امور رصد کرده و گزارش می دهند.

استاندار البرز قطار شهری کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر