کد خبر: 842588 A

فردی مطرح کرد:

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی، آموزش حقوق شهروندی و ارتقا سرمایه اجتماعی سه اولویت مهم کاری استان در حوزه اجتماعی است، گفت: اعتبارات کاهش آسیب‌های اجتماعی به البرز از سوی وزارت کشور تخصیص داده می شود.

به گزارش ایلنا، نورمحمد فردی با بیان این مطلب در جلسه هماهنگی و بررسی برنامه‌های دستگاه‌های اجتماعی و فرهنگی در خصوص اختصاص اعتبارات اجتماعی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: سازمان امور اجتماعی وزارت کشور هر ساله برای کاهش آسیب های اجتماعی استان ها اعتباراتی را تخصیص و ابلاغ می کند.

وی با بیان اینکه استان البرز بعنوان ایران کوچک سرشار از خرده فرهنگ هاست و باید کار با حساسیت پیش برود، اضافه کرد: اعتبارات مذکور به دلیل زمان محدود و جلوگیری از بازگشت اعتبار نیازمند برنامه ریزی اجتماعی و فرهنگی متولی است که بایستی از سوی دستگاه های متولی به طور دقیق انجام گیرد. 

وی افزود: ادارات و دستگاه های اجرایی ذیربط در تهیه برنامه های مربوطه نگاه ویژه و خاص به مناطق کم تر برخوردار داشته باشند.

فردی گفت: اعتبارات اختصاص یافته برای تعمیر و تجهیز مراکز اجتماعی و فرهنگی مناطق حاشیه نشین استان مانند مراکز آموزشی، ورزشی، بهداشتی، فرهنگی و هنری کتابخانه و ... که در اولویت قرار دارند.

وی افزود: توجه به مناطق کم تر برخوردار و ارائه امکانات و خدمات در این مناطق موجب کاهش آسیب های اجتماعی در این مناطق خواهد شد.

استان البرز نورمحمد فردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر