کد خبر: 840467 A

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز:

رئیس ستاد انتخابات استان البرز گفت: یکی از وظایف مهم و ذاتی وزارت کشور برگزاری انتخابات در چارچوب قانون است و مجریان انتخاباتی 4 اصل مشارکت حداکثری، قانونمداری، بیطرفی و امانتداری را باید در سرلوحه کار خود قرار دهند.

به گزارش ایلنا، نورمحمد فردی با بیان این مطلب در جلسه ستاد انتخابات استان اظهار داشت: بر اساس روز شمار انتخابات روز یکشنبه 10 آذرماه از ساعت 8 صبح لغایت 18 عصر نام‌نویسی از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی  به مدت هفت روز  در 2 فرمانداری در سطح استان (شهرستان کرج و ساوجبلاغ) به عنوان مراکز حوزه های انتخابیه آماده ثبت نام هستند.

فردی گفت: علاوه بر فرمانداری ها، ستاد ثبت نام انتخابات در وزارت کشور هم تشکیل شده و داوطلبان می‌توانند برای ثبت نام به آنجا نیز مراجعه کنند.

به گفته وی داوطلبان خارج از کشور هم می‌توانند با حضور در سفارتخانه ها، کنسولگری‌ها و نمایندگی‌های ایران برای شرکت در انتخابات ثبت نام کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان البرز با اشاره به اینکه تاکنون ستاد انتخابات کشور، دو اطلاعیه برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به داوطلبان منتشر کرده است، گفت: داوطلبان لازم است برای ثبت نام مدارکی مانند شناسنامه، عکس، کارت ملی، مدارک تحصیلی و مدارک نظام وظیفه را به همراه داشته باشند.

فردی افزود: یک فرم پرسشنامه در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که پس از پر کردن این فرم، داوطلبان اقدام به ثبت نام می‌کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان تصریح کرد: از نظر امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی در آمادگی کامل هستیم و همه چیز برای آغاز فرایند انتخابات در استان البرز فراهم است.

فردی تصریح کرد: یکی از وظایف مهم و ذاتی وزارت کشور برگزاری انتخابات در چارچوب قانون است و مجریان انتخاباتی 4 اصل مشارکت حداکثری، قانونمداری، بیطرفی و امانتداری را باید در سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی افزود: مجریان انتخابات موظف هستند با مطالعه قانون انتخابات و رعایت برنامه ریزی زمانبندی انتخابات، آسیب شناسی محل اخذ آرا، تعامل با هیات های نظارتی، زمینه و شرایط را برای برگزاری انتخاباتی خوب با حضور و مشارکت گسترده مردم را فراهم نمایند.

فردی گفت: جلسات ستاد انتخابات به طور مرتب برگزار می شود و همه موارد یک به یک بررسی می شود.

در این جلسه یگانه، دبیر ستاد انتخابات استان البرز نیز گزارشی از جلسات برگزار شده ارائه کرد و افزود: تا کنون ده جلسه ستاد انتخابات برگزار کردیم که از این ده جلسه 3 جلسه ستاد با حضور هیات نظارت استان برگزار شده است.

وی افزود: بر اساس گزارش هایی که از کمیته های و فرمانداری ها اخذ شده همه زیر ساخت های انتخابات آماده برگزاری انتخابات سالم را دارند.

وی با بیان اینکه مانور انتخابات در شهرستان ها برگزار شد تصریح کرد: برنامه روز شمار انتخابات به صورت کلی و تفضیلی به همه فرمانداران و مراکز حوزه انتخابیه ارسال شده است. 

در ادامه، کمیته های فناوری، حراست، کمیته اطلاع رسانی و فرمانداری های حوزه انتخابیه نیز گزارش اقدامات انجام شده خود را اعلام و تصمیمات لازم اتخاذ گردید .

 

انتخابات 98 البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر