کد خبر: 840024 A

در خطبه‌های نماز جمعه کرج؛

امام جمعه کرج با انتقاد از صرف هزینه های سنگین برای نمایندگی مجلس گفت: آیا کسانی که هنوز کار شروع نشده میلیون‌ها تومان خرج می‌کنند می‌توانند مجلس مستضعفین تشکیل دهند؟

به گزارش ایلنا، آیت‌الله حسینی همدانی امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه هشتم آذرماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) با اشاره به دهم آذرماه سالروز شهادت آیت‌الله سید حسن مدرس در سال ۱۳۱۶ هجری شمسی و روز مجلس و آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: بعد از ثبت‌نام داوطلبان نوبت تحقیق‌های شما مردم خواهد بود که نمایندگانی مثل مدرس انتخاب کنید که حر، آزاده، دین‌شناس، دشمن‌شناس، زاهد، ضد اشرافی گری و دریک کلمه مسلمان انقلابی باشند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه برای انتخاب دنبال شاخصه‌های اصیل باشید، خطاب به مردم اظهار داشت: برادر و خواهر عزیز شما که بدون توجه فقط به خاطر اینکه فلانی اهل یک قبیله، قوم خاص، هم‌محلی و هم فامیلی است رأی می‌دهید نتیجه‌اش می‌شود همین مشکلاتی که امروز در جامعه با آن مواجه هستید.

امام‌جمعه کرج افزود: برای همه کم‌کاری‌هایی که نمایندگان با رأی شما انجام می‌دهند و مشکلاتی که برای جامعه به وجود می‌آورند شما نقش دارید و مسئولید لذا مواظب باشید جواب خدای تعالی را راجع به چه کسی پس می‌دهید.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه برادر شهید بودن، جانباز بودن، آزاده بودن، روحانی بودن، سید بودن و مدارج علمی داشتن مجوز رأی دادن نیست، تأکید کرد: ملاک‌ها را در نظر بگیرید و به حال افراد توجه کنید چراکه گاهی دیده می‌شود فردی از خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران است اما تقاضای کار خلاف کرده و خلاف قانون انجام داده و می‌دهد.

وی در ادامه خطاب به این‌گونه افراد متذکر شد: آن شهیدی که شما به اعتبار او معتبر شدید مخالف خلاف قانون دین عمل کردن است و در این مسیر به شهادت رسیده که ارزش‌ها، قانون و قانون مداری در جامعه حاکم شود؛ آن‌وقت چگونه شما برخلاف حرکت می‌کنید و متأسفانه بعضی از افراد بر همین برخلاف قانون حرکت کردن خودشان هم مصر هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز خاطرنشان ساخت: عرض می‌کنیم ولو پدر، همسر، برادر و فرزند شهید هم باشد و بخواهد خلاف شرع، قانون و موازین انقلابی عمل کند آن احترامی که برای خانواده شهدا است برای آن شخص نیست چراکه برخلاف مسیر و مشی شهید است.

رأی دادن نباید بر اساس قومیت باشد

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه تعصبات قومی و قبیله‌ای را کنار بگذارید، با طرح پرسشی عنوان کرد: آیا روز قیامت در مقابل خدای تعالی، رسول خدا، اهل‌بیت و شهدای بزرگوار انقلاب از شما پرسیدند که چرا به فلانی رأی دادید جواب می‌دهید که چون فامیل، بچه‌محل، سید، همدانی یا شیرازی بود. آیا از شما قبول می‌کنند؟

وی با طرح این پرسش که آیا کسانی که هنوز کار شروع نشده میلیون‌ها تومان خرج می‌کنند می‌توانند مجلس مستضعفین تشکیل دهند؟ گفت: امروز در همین مجلس می‌بینید که چگونه عده‌ای عمل می‌کنند و وقتی می‌توانند برای انقلاب، نظام و ارزش‌های دینی کار کنند به فکر مسائل دیگری هستند و هیچ دفاعی نه از منافع ملی و نه از اسلام و انقلاب دارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه بابیان اینکه ما مسئول هستیم، تصریح کرد: این خواسته مردم از شورای محترم نگهبان است که باقدرت، صلابت، بدون اغماض و ترحم عمل کند کما اینکه تاکنون هم طبق قانون عمل شده است.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه شورای نگهبان کف صلاحیت‌ها را می‌بیند، اذعان داشت: مراجعی که باید نظر دهند نظراتشان کلیت است اما اصل کار دست مردم است لذا صلاحیت‌های کلی رسیدگی و تأیید می‌شود یا بعضی وقت‌ها به خاطر زیادی کار احراز نمی‌شود و به مردم واگذار می‌شود اما مردم باید اصلح و آن‌کسانی که قابلیت بیشتری دارند را انتخاب کنند.

وی بابیان اینکه مسئله انتخابات یک امر خطیر و سرنوشت‌ساز است که اگر مقدمات آن درست انجام گیرد نتیجه خوبی خواهد داشت، گفت: همه مسئولین در امر انتخابات باید مقدمات را به نحوی فراهم کنند که زمینه هیچ شائبه‌ای که خناسان بخواهند سوءاستفاده کنند به وجود نیاید لذا در انجام وظایفتان قاطعیت داشته باشید تا تحت تأثیر تهمت‌ها، فشارها و جوسازی‌ها قرار نگیرید.

خطیب نماز جمعه کرج با اشاره به بیانات امامین انقلاب درباره انتخابات، اظهار داشت: امامین انقلاب می‌فرمودند: «هیچ اغماض نکنید و از هیچ تخلفی نگذرید، تعهد داشته باشید و تحت تأثیر جو انتخابات قرار نگیرید و همه ما باید دعوت به حضور حداکثری داشته باشیم» لذا این را در نظر داشته باشید که چهلمین سال انتخابات برای دشمن خیلی مهم است و برای ما هم مهم است لذا باید روی حضور حداکثری بیشتر کار شود.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با بسیجیان را بسیار حائز اهمیت برای مردم و مسئولان برشمرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار منطق بسیج را رفع تهدیدها و تبدیل آن به فرصت دانستند و بر تقویت بنیه معنوی که بتوان باایمان پیشران حرکت در مسیر تمدن نوین اسلامی تأکید کردند وزنده کردن الگوهای بسیج را ضروری برشمردند.

سوء مدیریت در اجرای سهمیه‌بندی توسط دستگاه قضا دنبال شود

وی در بخش دیگری با اشاره به حوادث و رخدادهای پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، خطاب به مسئولان تأکید کرد: مطالبات مردم فراموش نشود و جلوی گرانی‌ها به‌شدت و قدرت گرفته شود، وعده‌های داده‌شده به‌موقع عملی شود و به بهانه‌های مختلف از تعهدات داده‌شده فرار نشود و مسببین و کسانی که در این قضیه با سوء تدبیر و مدیریت خسارات فراوانی به کشور وارد کردند از چنگ دستگاه قضا با عناوین مختلف رها نشوند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز در بخش دیگری با طرح پرسشی گفت: چرا باید اجازه داد مدیر و مسئولی که تا استیضاح پیش رفته با استعفا صورت‌ مسئله سئوالات از او پاک شود؟

آیت‌الله حسینی همدانی افزود: چرا مسئول ارشد اجرایی کشور که باید در ریز جزئی‌ترین امور جاری کشور باشد در طرحی مانند سهمیه‌بندی بنزین خیلی راحت و بی‌خیال می‌گوید من هم مثل بقیه موضوع را فهمیدم؟

درامد ۴۰ میلیارد تومانی دولت از فرار مالیاتی بهتر از گران کردن بنزین بود

وی در ادامه به طرح مدیریت مصرف سوخت پرداخت و گفت: می‌شد این درآمد سهمیه‌بندی بنزین را از طریق مالیات بر کالاهای غیر مولد و شناسایی افرادی که فرار مالیاتی دارند تأمین کرد. چون درآمد دولت از این طرح ۳۱ هزار میلیارد تومان در سال است و به گفته مسئولان سازمان امور مالیاتی اگر دولت تراکنش‌های بانکی افراد را رصد بکند از افرادی که فرار مالیاتی دارند ۴۰ هزار میلیارد در سال درآمد مالیاتی خواهد داشت.

رئیس شورای هماهنگی و گسترش فرهنگ قرآنی استان البرز ادامه داد: اگر کمبود ثروت هست و اگر اهتمامی وجود داشت، شما می‌توانستید به‌جای این ۳۱ هزار میلیارد، ۴۰ هزار میلیارد به دست بیاورید نه با گرانی بنزین که آثار و تبعات بسیار فراوانی را هم بر جامعه و محرومین وارد می‌کند.

ریشه فتنه‌ها و ناآرامی‌ها در منطقه خاورمیانه از آمریکا است

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش پایانی بیانات خود با اشاره به فتنه‌های به وجود آمده در عراق و لبنان و ایران، گفت: در ایران این فتنه به فضل پروردگار و همت بلند مردم و رهبری داهیانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب، سه‌روزه جمع شد اما الآن در محور مقاومت عراق و لبنان درگیرند.

وی بابیان اینکه ریشه این فتنه از آمریکا است، بیان داشت: در سال ۲۰۰۳ آمریکا به بهانه صلاح به عراق حمله کرد و نتیجه نگرفت، اما از سال ۲۰۰۶ به دنبال تغییر ساختار در عراق است که شیعیان نقشی در حاکمیت نداشته باشند مانند لبنان که شیعه‌ها نقشی نداشته باشند. به همین جهت مجموعه‌ای از اقدامات نرم را به‌قصد میوه‌چینی در آینده سامان داد لذا آمریکا در این منطقه سیزده سال کارکرده تا بتواند میوه‌اش را بچیند و امروز بهره ببرد.

اقدامات نرم استکبار باهدف برهم چیدن نقش راهبردی شیعه

رئیس بنیاد مهدویت استان البرز افزود: ریشه اعتراضات قسمتی در سطح راهبردی، بهش خاطر شکست‌های پیاپی آمریکا و اسرائیل و آل سعود از محور مقاومت است که فشار حداکثری برش ایران را با شکست راهبردی مواجه کرده است و مسیری که طی می‌کنند، تخریب بعضی از اماکن است و می‌خواهند شیعه در مقابل شیعه قرار گیرد و می‌خواهند مرجعیت را مورد تعرض قرار دهند؛ که ان‌شاءالله به فضل پروردگار این غائله به نفع اسلام و مسلمین و شیعه پایان می‌پذیرد.

نماز جمعه کرج آیت الله حسینی همدانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر