کد خبر: 833694 A

مدیر خدمات و پشتیبانی شورای شهر کرج:

مدیر خدمات و پشتیبانی شورای شهر کرج گفت: طی سال‌های گذشته شاهد افزایش اعتبارات فرهنگی مدیریت شهری کرج بودیم ولی این اعتبار کمتر برای ترویج فرهنگ کتابخوانی هزینه شده و امیدواریم با تغییر نگرش مدیران، اعتبارات مناسبی در این زمینه تخصیص یابد.

به گزارش ایلنا، امید فراغت در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی و در مراسم اهدای کتاب به پرسنل خدمات شورای شهر کرج با اشاره به اینکه "حال خوش خواندن" به عنوان شعار هفته کتاب و کتابخوانی امسال انتخاب شده، افزود: بر این اساس در حرکتی نمادین، تعدادی کتاب خریداری و در بین پرسنل خدمات شورای شهر کرج توزیع شد تا ضمن تقدیر از زحمات این افراد، زمینه ترویج فرهنگ کتاب خوانی در میان آنها فراهم شود.

فراغت با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی سالهاست در کشور ما مغفول مانده، اضافه کرد: متاسفانه امروز کتاب در سبد فرهنگی خانواده های ایرانی جای چندانی ندارد و اغلب افراد به جای مطالعه وقت خود را با فضای مجازی و ابراز دیجیتالی پر می‌کنند.

وی با بیان اینکه سرانه مطالعه یکی از شاخص‌های مهم توسعه فرهنگی جوامع امروز است، گفت: اگر می خواهیم در دهه های آینده در حوزه فرهنگ حرفی برای گفتن داشته باشیم نباید اجازه دهیم چراغ مطالعه در جامعه خاموش شود.

وی ادامه داد: طبق آمار در جوامعی که افراد آن با کتاب انس و الفت دارند، آمار بزه ، جرم و آسیب‌های اجتماعی در مقایسه با کشورهایی که سرانه مطالعه پایینی دارند، کمتر است و این نشان می دهد یار مهربان انسان ساز است.

فراغت توضیح داد: ترویج فرهنگ مطالعه با سخنرانی و شعار امکان پذیر نیست و در این خصوص باید به صورت عملی وارد میدان شد و با اختصاص اعتبار مناسب در مسیر ساخت کتابخانه در مناطق مختلف شهر به خصوص مناطق کم برخوردار و همچنین تجهیز منابع مطالعه موجود گام برداشت.

مدیر خدمات و پشتیبانی شورای شهر کرج گفت: هرچند طی سال‌های گذشته شاهد افزایش اعتبارات فرهنگی مدیریت شهری کرج بودیم ولی این اعتبار کمتر برای ترویج  فرهنگ کتابخوانی هزینه شده و امیدواریم با  تغییر نگرش مدیران، اعتبارات مناسبی در این زمینه تخصیص یابد.

فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی شهرداری کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر