کد خبر: 824024 A

استاندار البرز:

استاندار البرز گفت: اکنون اولین اولویت کاری در البرز برگزاری انتخاباتی سالم، مشارکتی و بی طرف است و در این راستا بار سنگینی به دوش فرمانداران قرار دارد.

به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی در جلسه ستاد انتخابات استان که در حوزه استاندار برگزار شد، با بیان اینکه هدف ما برگزاری انتخاباتی مشارکتی، امن، سالم و با رعایت اصل بی طرفی است، افزود: باید در حوزه اطلاع‌رسانی با قدرت بیشتری ورود کرده و تعامل دوسویه فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی با اداره کل روابط عمومی استانداری البرز برای انعکاس اخبار دستاوردهای دولت و نظام در استان به جد مد نظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: اکنون اولین اولویت کاری ام در البرز برگزاری انتخاباتی سالم، مشارکتی و بی طرف است و در این راستا بار سنگینی به دوش فرمانداران قرار دارد.

شهبازی گفت: باید بستری فراهم کنیم که تمامی کاندیداها به صورت قانونی به تبلیغات پرداخته و مردم نیز بتوانند در نهایت آرامش و امنیت به کاندیداهای قانونی خود رای دهند و در نهایت رای و نظر مردم تعیین کننده است.

وی با اشاره به تاکیدات رئیس جمهور مبنی بر ضرورت برگزاری انتخابات بدون سوگیری و جهت گیری، افزود: در این راستا آموزش صحیح از اهمیت بالایی برخوردار است و تمامی دست اندرکاران اجرایی انتخابات، دستورالعمل ها و آیین نامه ها را به خوبی مرور شود.

استاندار البرز با بیان اینکه فرمانداران در راستای برگزاری انتخاباتی سالم و امن در منطقه استحفاظی خود مسئولیت قانونی و شرعی دارند، اضافه کرد: در شرایط کنونی ارتباط بین جناحین براساس منافع ملی به هم نزدیک شده و نخبگان منافع ملی را به منافع شخصی و حزبی ارحج دانسته اند، فضای بسیاری خوبی برای برگزاری انتخاباتی مشارکتی فراهم است.

وی در توصیه ای به فرمانداران و اعضای ستاد انتخابات استان، گفت: به انتخابات نزدیک می شویم و به طور طبیعی کاندیداهای احتمالی درصدد تبلیغات هستند از این رو گاهی شرایط اجرایی استان و شهرستان ها را از طریق عوامل خود در جایگاه های مختلف مورد هجمه قرار می دهند تا بدنبال این امر برنامه ها و شعارهای تبلیغاتی خود را بیان کنند بنابراین به طور قطع بزرگنمایی مشکلات، سیاه نمایی شرایط و ایجاد احساس ناامنی نیز از این طریق لحاظ می شود.

شهبازی افزود: فرمانداران و اعضای ستاد انتخابات باید با سعه صدر و شکیبایی تنها به پاسخگویی ابهامات و تنویر افکار عمومی و همچنین اطلاع رسانی عملکرد دولت و نظام به مردم بسنده کنند و با توجه به اینکه بعنوان ستاد اجرایی در انتخابات پیش رو مسئولیت سنگین صیانت از رای مردم، ایجاد شور و مشارکت انتخابات در نهایت امنیت، بی طرفی و سلامت را بر عهده داریم، اسیر حواشی مخرب نشوند.

وی عنوان کرد: به گردش آزاد اطلاعات باور راسخ داریم و براساس تاکیدات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید پاسخگوی عملکرد دولت و نظام در استان هستیم.

استاندار البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر