کد خبر: 818233 A

رئیس بسیج مهندسین صنعتی کشور:

رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور با اشاره به اهمیت صنعت و معدن به عنوان دو حوزه مهم اقتصاد کشور، گفت: نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی کشور جدی گرفته نشده چرا که بیشتر از تولید بر روی واردات تمرکز شد و این منجر به متضرر شدن مردم شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اصغر شهبازی امروز در آیین افتتاح کلینیک صنعت معدن و تجارت البرز که با همکاری اتاق بازرگانی استان و  سازمان بسیج مهندسین صنعتی البرز برگزار شد، گفت: در حال حاضر در جنگ اقتصادی به سر می بریم که سازمان بسیج همچون زمان جنگ تحمیلی با استفاده از سرمایه های مردمی برای بهبود شرایط موجود ایفای نقش می کند.

وی افزود: بسیج به عنوان یک نیروی سازمان یافته، خود را با شرایط موجود کشور هماهنگ کرده و اقدامات لازم را برای جنگ اقتصادی و مقابله با آسیب های دشمنان در این حوزه آماده کرده است.

شهبازی تصریح کرد: بسیج امتداد فعالیت مردمی دستگاه ها و ادارات است و قرار نیست به جای دستگاه یا ارگانی، فعالیت کند.

این مسئول اظهار داشت: بسیج با تسهیل گری، نیروهای مردمی را با شرایط فعلی سازماندهی می کند و در زمانی که اقتصاد کشور مورد تهدید قرار می گیرد نیز فعالانه به دنبال گردش چرخه تولید گام برمی دارد چراکه توسعه اقتصادی بر مبنای  تولید کشور است.

شهبازی با اهمیت قائل شدن صنعت و معدن به عنوان دو حوزه مهم اقتصاد کشور، اضافه کرد: نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی کشور جدی گرفته نشده چراکه بیشتر از تولید بر روی واردات تمرکز داریم که منجر به ضرر مردمی شد.

شهبازی با عنوان اینکه رتبه تولید علم در ایران ۱۶ و رتبه نوآوری کشور ۱۲۰ است، گفت: در کشور حدود دو هزارو ۷۰۰مرکز آموزش عالی، بالغ بر چهار هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان، ۱۹۴ مرکز عمده تحقیقاتی، ۱۰۰ هزار نفر هیات علمی و حدود پنج میلیون دانشجوی فعال داریم.

رئیس سازمان مهندسین صنعتی تصریح کرد: با توجه به ۹۷۰ شهرک دارای مجوز صنعتی و ۹۰ هزار واحد صنعتی در کشور، تنها ۶۰ درصد از آنها با ۲۰ درصد ظرفیت، فعال هستند.

وی با اشاره به سال ۲۰۱۹  و رتبه ۱۳۲ کسب و کار در ایران، تصریح کرد: این رتبه یعنی یک سرمایه گذار خارجی در انتخاب مکان مناسب برای سرمایه گذاری مناسب، ۱۳۱ کشور بهتر از ایران را سراغ دارد که انتخاب مهمتری برایش خواهد بود.

شهبازی با عنوان اینکه سند چشم انداز توانمندی بسیج برای پرکردن خلاهای موجود احصا شد، ادامه داد:  طی  سه سال گذشته سه طرح  صنعت یار، جهاد روشنایی و شبکه اجتماعی در بسیج، تعریف و اهدف آن دنبال شد.

شهبازی اضافه کرد: در طرح شبکه اجتماعی از طریق ایجاد شبکه اجتماعی نسبت به مولفه های موثر در صنعت ایجاد دانایی کنیم.

شهبازی گفت: در حالیکه در کشور با توجه به تابش خوب خورشید حدود ۷۰۰ مگاوات انرژی خورشیدی تولید می کنیم اما آلمان با کمترین تابش نسب به ما، بالغ بر ۷۰  هزار مگاوات برق تولید می کند لذا بر اساس طرح جهاد خورشیدی بنا شده بسیج ۱۰۰هزار نیروگاه خورشیدی ایجاد کند.

رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر