کد خبر: 810473 A

سردار محمدیان:

فرمانده انتظامی استان البرز اظهار داشت: برای کاهش سرقت باید ظرفیت های جامعه را شناسایی و فعال‌تر کنیم و در این خصوص استفاده از ظرفیت پلیس محلات، پلیس‌های افتخاری و فناوری‌های نوین راهکاری عملیاتی است.

به گزارش ایلنا، سردار عباسعلی محمدیان اظهار داشت: فرماندهان کلانتری ها و پاسگاه ها باید برای پایین آوردن سرقت در حوزه استحفاظی خود به اقدامات پیشگیرانه و آموزش های همگانی توجه بیشتری نشان دهند چرا که همواره پیشگیری بهتر از درمان بوده و باعث کاهش قابل توجه هزینه ها می شود.

رئیس پلیس استان البرز تصریح کرد: درصد بالایی از جرائم و مشکلات ایمنی و امنیتی که برای شهروندان حادث می شود به دلیل عدم آگاهی و توجه آنان نسبت به این مسائل است که اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مستمر در حوزه قوانین و مقررات شهروندی و توصیه ها و هشدارهای پلیسی بخصوص از طریق رسانه های جمعی برای ارتقای سطح آموزش جامعه نقش موثری دارد.

وی با اشاره به ضرورت بکارگیری فناوری های نوین در کاهش سرقت بیان کرد: فرهنگ سازی در میان آحاد جامعه بخصوص کسبه و صاحبان صنایع برای استفاده از فناوری های "آی تی" و دوربین های مداربسته نقش مهمی در کاهش سرقت ها و همچنین شناسایی سارقان دارد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: بدون مشارکت عمومی امنیت توسعه یافته و پایدار حاصل نخواهد شد و دراین خصوص استفاده بیشتر از ظرفیت پلیس های افتخاری و پلیس های محله راهکاری عملیاتی است.

وی با اشاره به ضرورت مشارکت فعال مردم در تأمین نظم و امنیت گفت: استفاده فراگیر از موسسات حفاظتی و مراقبتی در حفظ امنیت اماکن خصوصی و یا بهره گیری بیشتر از طرح پارکبان در خیابانهای شهر علاوه بر کاهش جرایمی نظیر سرقت، موجب اشتغالزایی بیشتر جوانان خواهد شد که همین امر نیز در سالم سازی جامعه نقش موثری دارد.

سردار محمدیان در پایان گفت: فرماندهان کلانتری ها باید با پیگیری های مستمر و استفاده از شگردهای روز پلیسی، باعث محدودتر شدن فعالیت سارقان شوند و سرقت هایی که صورت می‌گیرد را نیز کشف کنند تا سارقان نسبت به تکرار اعمال مجرمانه و سرقت‌های خود جرأت اقدام نداشته باشند.

سردار محمدیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر