کد خبر: 804875 A

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان البرز از کاهش فرآیندهای اداری با هدف تسهیل صدور مجوزها در بخش کشاورزی خبرداد.

به گزارش ایلنا، سیدمجید موسوی با بیان اینکه کاهش زمان صدور مجوزها در بخش کشاورزی در راستای شفافیت و اصلاح روند صدور مجوزها و تسهیل فرآیندهای اداری صورت می گیرد؛ گفت: همه استعلام ها توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان البرز از طریق سیستم اتوماسیون اداری و بدون مراجعه متقاضی به واحدهای استعلام شونده انجام می شود.

وی تأکید کرد: پاسخ های استعلام از دستگاه های استعلام شونده به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان البرز واصل و پس از تکمیل استعلام ها، پرونده متقاضی به سازمان جهاد کشاورزی استان ارسال می شود. 

موسوی با اشاره به صورتجلسه سومین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز مورخ 9 تیرماه سال گذشته، اعلام کرد: بر اساس این صورت‌جلسه، سازمان جهاد کشاورزی استان جایگزین کارگروه دبیرخانه کمیسیون زیربنایی استان شده و تفویض اختیار انجام شده است.

موسوی در ادامه تصریح کرد: پرونده های ارسالی به جهاد کشاورزی استان، بدون طرح در کمیسیون زیربنایی استانداری مستقیماً به فرمانداری‌ها و بخشداری ها ارسال می شود و برای صدور مجوز ساخت توسط فرمانداری‌ها و بخشداری ها، مجوز جهاد کشاورزی استان مبنای عمل قرار می گیرد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان البرز با اشاره به اینکه برای صدور مجوز ساخت، دو حوزه جایگاه تولید و ابنیه توسط نظام مهندسی کشاورزی از هم تفکیک شده‌اند؛ اظهار داشت: نظارت تخصصی برای طراحی و ساخت واحدهای تولیدی بخش کشاورزی برعهده ناظران نظام مهندسی کشاورزی است و نظارت بر ابنیه برعهده نظام مهندسی ساختمان است.

موسوی در پایان از اعمال تخفیف ویژه برای عوارض واحدهای تولیدی از سوی شهرداری ها خبر داد و تصریح کرد: مطابق توافق بعمل آمده با معاونت فنی و عمرانی استانداری البرز، تخفیف ویژه برای عوارض واحدهای تولیدی استان اعمال می شود.

 

جهاد کشاورزی البرز مجوز کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر