کد خبر: 801488 A

استاندار البرز :

استاندار البرز گفت: با بسترسازی که در استان صورت گرفت، در ۳ ماهه اول سال ۹۸ با رشد ۷۰ درصدی صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بودیم همچنین با تدابیری که اندیشیده شد و همراهی صاحبان تولید و صنایع از سال گذشته تاکنون علی رغم شرایط موجود، هیچ تنش و تجمعی در حوزه کارگری نداشتیم.

به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور رئیس اتاق بازرگانی کشور در اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه البرز ظرفیت های بزرگی در حوزه های طبیعی،اقتصادی و... دارد، اضافه کرد: منطقه ویژه پیام نیز یکی از این فرصت های ارزشمند است که در جهت پیشرفت و شکوفایی صنعت و تجارت تاثیر بسزایی دارد.

شهبازی افزود: به مناسبت هفته دولت امسال در البرز بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه آماده کلنگ زنی و افتتاح است که از این مقدار، بیش از هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان مربوط به بخش خصوصی است.

وی گفت: با بسترسازی که در استان صورت گرفت، در ۳ ماهه اول سال ۹۸ با رشد ۷۰ درصدی صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بودیم همچنین با تدابیری که اندیشیده شد و همراهی صاحبان تولید و صنایع از سال گذشته تاکنون علی رغم شرایط موجود، هیچ تنش و تجمعی در حوزه کارگری نداشتیم.

شهبازی افزود: براساس پیگیری‌های صورت گرفته، موانع ایجاد نمایشگاه دائمی و پایانه صادراتی البرز برداشته شده و مردم استان بزودی از این امکان برخوردار می شوند، از سوی دیگر راه اندازی گمرک اشتهارد نیز در مراحل پایانی قرار دارد.

وی عنوان کرد: اکنون در البرز عزم جدی برای کسب رضایتمندی مردم و بویژه فعالان حوزه اقتصاد وجود دارد و برای تبادل نظر مستقیم با صاحبان صنایع، تجار، تولیدکنندگان و... لینک ارتباطی در پورتال استانداری ایجاد شده است.

استاندار البرز با بیان اینکه یازدهمین استان کشور از حیث جمعیت هستیم، گفت: برخلاف رشد سریع جعیت در البرز در بهار ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش ۱/۶ درصدی نرخ بیکاری در استان بودیم.

 

 

استاندار البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر