کد خبر: 792969 A

نمایندگان اتاق بازرگانی فدراسیون روسیه در دیدار با مدیرعامل فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام علاقه مندی خود را برای حضور شرکت های سرمایه گذاری کشور روسیه در این منطقه اعلام کردند.

به گزارش ایلنا، هیأتی متشکل از رئیس و نمایندگان  بازرگانی فدراسیون روسیه (زیرمجموعه وزارت صنعت روسیه) در جمهوری اسلامی ایران و همچنین نمایندگانی از شرکت‌های سرمایه گذار آن کشور ضمن حضور در منطقه ویژه اقتصادی و بازدید از ظرفیت‌های موجود با نادر ثناگومطلق مدیرعامل فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار ثناگو با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و امکانات موجود منطقه خاطرنشان کرد در کنار فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود امکان فعالیت های اجرایی عمرانی و خدماتی نیز مهیا است.

وی ادامه داد با نیازسنجی‌های صورت گرفته توسط خود شرکت‌های سرمایه گذار بازار فروش محصولات و تولیدات در کشور وجود دارد و حتی امکان صادرات نیز به سایر کشورها موجود دارد.

مدیر عامل فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام در این جلسه موضوع نزدیک بودن به پایتخت را مزیت این منطقه دانست و گفت:این مزیت باعث شده بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی و حتی برندها ی برتر کشور، استان البرز را برای فعالیت خود انتخاب کنند.

ثنا گو با اشاره به امکان فعالیت در حوزه مونتاژ قطعات در منطقه اقتصادی پیام، گفت: منطقه ویژه اقتصادی  پیام آمادگی دارد در یک همکاری مشترک فرصت ایجاد کارخانه مونتاژ قطعات دستگاه های اتوبوس و همچنین کارگاه های تعمیرات هلی کوپتری را با سرمایه گذاران کشور روسیه فراهم سازد. 

این هیات که با هدف بررسی میدانی شرایط و امکانات و ظرفیت های موجود در منطقه ویژه اقتصادی پیام حضور یافته بودند از بخش های فرودگاهی، ترمینال و منطقه ویژه اقتصادی پیام بازدید کردند و همچنین علاقه مندی خود را برای حضور و فعالیت در این منطقه اعلام کردند. 

مقرر شد مراحل قانونی و مکاتبات رسمی برای ادامه همکاری ها توسط طرفین تا انعقاد تفاهم نامه فیمابین پیگیری شود.

 

نادر ثناگو مطلق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر