کد خبر: 785924 A

استاندار البرز مطرح کرد:

استاندارالبرز با اشاره به‌ضرورت توجه به شهرستان‌های طالقان و اشتهارد، گفت: باید زیرساخت‌های لازم در این شهرستان ها محقق شود تا در حوزه تقویت صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی، مسیر رشد و توسعه استان، تسریع شود.

به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی با بیان اینکه باید ظرفیت‌های مغفول مانده البرز شناسایی و بهره برداری شوند، افزود: بر این اساس توجه به مناطق مستعد ولی محروم شهرستان های طالقان و اشتهارد در دستور برنامه های استان است.

وی ادامه داد: باید زیرساخت های لازم در این 2 شهرستان ایجاد شود تا بتوان بویژه در حوزه تقویت صنعت گردشگری طالقان با ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی، مسیر رشد و توسعه استان را تسریع کنیم.

شهبازی گفت: مدل توزیع اعتبارات نیز در استان با استفاده از ظرفیت های مغفول مانده قانونی با محوریت محرومیت زدایی از مناطق کمتر برخوردار البرز صورت گرفته است.

استاندار البرز عنوان کرد: امسال شهرستان های طالقان، 60 درصد و اشتهارد، 47 درصد افزایش اعتبار نسبت به سال گذشته را تجربه کردند.

وی گفت: این 2 شهرستان البرز به صورت پایلوت در محرومیت زدایی مورد توجه ویژه ای در توزیع اعتبارات قرار گرفتند.

شهبازی افزود: متعهدانه و متعصبانه تحقق وعده‌های دولت و نظام را در البرز پیگیری می‌کنیم از این رو امسال با جدیت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان که بالای 90 درصد پیشرفت دارند را تا اتمام و بهره برداری دنبال می کنیم.

وی اضافه کرد: این روزها پیگیری برای تسریع در تکمیل پروژه های مهم استان که مردم سال ها در انتظار تحقق شان بودند با موج جدیدی از پیگیری و جلب توجه ملی همراه بوده که تخصیص حدود 800 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آزادراه های تهران-شمال و همت در محدوده البرز از جمله این امور است.

استاندار البرز جذب 20 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل راه هشتگرد-طالقان را برای تحقق آرزوی 20 سال مردم این منطقه را اقدامی گره گشا دانست و گفت: این امر طی جلب توجه مسئولان ملی به این راه مهم محقق شد.

استاندار البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر