کد خبر: 698006 A

معاون شهردار فردیس:

معاون شهرسازی و معماری شهرداری فردیس گفت: مدیریت‌شهری فردیس به منظور بهره‌گیری از تجارب شهرهای پیشرفته دنیا، به عضویت مجمع شهرداران آسیایی درآمد.

به گزارش ایلنا، حمید شهسواری در مراسم آیین پنجمین اجلاس مجمع عمومی شهرداران آسیایی که در شهر غازی آنتب ترکیه برگزار شد، با بیان اینکه امروزه بیش از ۶۰ درصد جمعیت جهان در شهرها زندگی می‌ کنند، اظهار کرد: نقش شهرها بسیار پررنگ و مهم شده و گسترش شهرنشینی ما را با فرصت‌‌ها و چالش‌‌های فراوانی روبرو ساخته است. فرصت‌‌هایی از قبیل آموزش و بهداشت بهتر، رفاه بیشتر و چالش‌‌هایی از جمله آلودگی‌‌های زیست محیطی، ترافیک و مشکلات روحی و روانی برای شهروندان.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه دولت‌‌ها به تنهایی نمی‌توانند از پس همه این مشکلات برآیند برای حل این معضلات به شبکه‌‌های همکاری دیگری از جمله شهرداری‌‌ها و دیگر سازمان‌‌های محلی و از همه مهمتر به همکاری خود شهروندان در قالب ارتباط و دیپلماسی شهروندی در سطح منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی نیاز داریم.

وی عنوان کرد: مجموعه مدیریت‌شهری شهر تازه تاسیس فردیس با عضویت در مجمع شهرداران آسیایی و ضمن ارتباط با کارشناسان و مدیران شهری شهرهای عضو در این مجمع بین‌المللی و شرکت در مجامع برنامه‌ریزی شده توسط دبیرخانه مرکزی آن و با اشتراک گذاری دستاوردهای خود با دیگر اعضای مجمع از تجارب و موفقیت‌های ارزشمند اعضای موفق آن بهره لازم را برده تا بتواند در رسالت سنگین خود برای خدمت‌گزاری به شهروندان فهیم شهر فردیس موفق عمل کند.

شهسواری با بیان اینکه مهمترین آرمان مجمع شهرداران آسیایی، نزدیکی و همگرایی بیشتر ملت‌ها و شهروندان آسیایی در راستای صیانت از هویت و فرهنگ مشترک غنی آسیایی و گسترش تعاملات میان شهرها و مدیران شهری آسیایی برای ارتقای کیفیت شهرها و زندگی شهروندان این قاره بوده، خاطرنشان کرد: درصددیم از طریق شرکت در همایش شهرداران و مدیران شهری و به اشتراک‌‌گذاری رویکردها، نقطه نظرات و تجارب مدیران شهری، راه‌حل‌های موثری برای مقابله با چالش‌ها و حل و فصل مشکلات شهرمان پیدا کنیم.

وی توضیح داد: پنجمین دوره اجلاس مجمع شهرداران آسیایی به میزبانی شهر موفق《غازی آنتب》کشور ترکیه ۸ لغایت۱۱ آذرماه با رویکرد موضوعات بسیار مهم حمل و نقل، شهر هوشمند و تاب‌آوری شهری در حال برگزاری است که هیات شرکت‌کننده مدیریت شهری فردیس با شرکت در کارگاه‌های تخصصی و جلسات مجمع عمومی سعی دارد بتواند رهاورد مناسبی از دستاوردهای موفق اعضا برای اهداف این اجلاس برای شهر فردیس به همراه داشته باشد.

شهرداری فردیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر