کد خبر: 645504 A

سرپرست شهرداری رشت مطرح کرد:

سرپرست شهرداری کرج با تاکید بر لزوم توجه به ارتقای سطح هویت شهری، گفت: تاثیر معماری و نقوش اسلامی بقاع متبرکه در ارتقای سطح هویت شهری انکارناپذیر است.

به گزارش ایلنا، محمدرضا احمدی نژاد در آستانه روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه با اشاره به نقش بقاع متبرکه به عنوان فضای عمومی در شکل گیری احساس تعلق و ارتقای سطح هویت شهری، اظهار کرد: بی شک شهرها با مجموعه ای ازعملکردهای چند منظوره در قالب بسته‌های اجتماعی، اقتصادی، دینی، فرهنگی و جغرافیایی؛ تجلی و معنی پیدا می کنند.

وی با بیان اینکه افزایش سطح مشارکت عمومی اقشار مختلف مردمی در فعالیت هایی فرهنگی، هنری، دینی، اجتماعی و اقتصادی در قالب هویت های شهروندی، نقش بی بدیلی را در راستای توسعه شهرها ایفا می کند، گفت: امروزه شهرها مرکز توسعه تعاملات اجتماعی محسوب می شود و مردم در این زنجیره رابطه مستقیمی با جامعه برقرار می کنند.

سرپرست شهرداری کرج بیان کرد: بقاع متبرکه به عنوان فضای عمومی شهری، تاثیر بسزایی در ارتقای حس هویت و تعلق خاطر شهروندان دارد، به همین منظور طراحی و برنامه ریزی در فضاهای عمومی شهر به ارتقای روابط شهروندی و تعاملات اجتماعی کمک شایانی می کند.

احمدی نژاد در بخش دیگر سخنان خود فرصت بالای گردشگری مذهبی را از جمله مهمترین کارکرد امامزادگان و بقاع متبرکه دانست و گفت: تاثیر فضای معماری و نقوش اسلامی بقاع متبرکه در ارتقای سطح هویت شهری انکار ناپذیر است.

شهرداری کرج بقاع متبرکه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر