کد خبر: 574613 A

مدیرکل بهزیستی البرز عنوان کرد:

مدیرکل بهزیستی البرز با بیان اینکه بخش زیادی از اتفاقات اخیر که بر اثر زلزله در کشور صورت گرفته ناشی از عدم آگاهی مردم بوده گفت: باید آمادگی حداکثری را برای زلزله داشته باشیم و آموزشهای لازم به جامعه داده شود.

به گزارش ایلنا از کرج، داریوش بیات نژاد پیش از ظهر امروز در نشست شورای اداری اظهار داشت : چنانچه مهربانی و نوع دوستی در تمام سطوح برقرار باشد نگرانی ها بسیار کمتر خواهد شد و از پیامدهای منفی جلوگیری می‌کند.

مدیرکل بهزیستی البرز با بیان اینکه بخش زیادی از اتفاقات اخیر که بر اثر زلزله در کشور صورت گرفته ناشی از عدم آگاهی مردم است گفت: باید آمادگی حداکثری را برای زلزله داشته باشیم و  آموزش‌های لازم به جامعه داده شود.

وی تاکید کرد در گام اول شناسایی مراکزی است که از استحکام خوب برخوردار نیستند شناسایی شده و در گام دوم برای جامعه هدف به سرعت برنامه‌ریزی شود و آموزش‌های لازم انجام گیرد و دست آخر هماهنگی   با سازمان علوم پزشکی و هلال احمر تا در صورت وقوع بحران  هم اندیشی انجام پذیرد.

این مقام مسئول افزود: نیروها در آماده‌باش کامل به معنای واقعی باشند و نیاز است که انبارها از اقلام ضروری پر شده و در همه مراکز شهرستان‌ها تامین شود.

بیات نژاد گفت: همه مراکز شبانه روزی اقلام ضروری و مورد نیازشان تامین شود و آموزش همکاران از مهم‌ترین کارهای ممکن است.

این مسئول افزود:رسالت سازمان بهزیستی در مقابل همه مردم هست و اقدامات پیشگیرانه و هر چه در توان داریم باید در جهت آماده سازی و آموزش مجموعه افکار عمومی بکار بندیم.

در ادامه این جلسه زهرا سادات نریمان‌وند کارشناس مسئول طرح محب با اشاره به وضعیت اقلیمی و موقعیتی استان البرز بر اهمیت همکاری سایر معاونت جهت امداد رسانی به موقع به همکاران و‌ گروه هدف تاکید کرد .

همچنین با عقد تفاهم نامه با سازمان نظام روان شناسی و انجمن مددکاری استان البرز و جذب نیروهای داوطلب آموزش دیده ظرفیت ارائه خدمات و آموزش پیش از بحران ،حین بحران و پس از آن سرلوحه فعالیت های محب در هفته های آتی خواهد بود .

 

استان البرز بهزیستی جامعه زلزله هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر