کد خبر: 563248 A

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طالقان از صدور احکام دو شکارچی غیرمجاز که اقدام به شکار یک قلاده خرس قهوه ای در این شهرستان کرده بودند خبر داد.

به گزارش ایلنا از طالقان، حشمت الله کشیری رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طالقان  در خصوص شکار یک قلاده خرس قهوه ای در این شهرستان اظهار کرد: روز جمعه مورخه پنجم آبان ماه گزارشی از همیاران محیط زیست مبنی بر مشاهده 3 نفر با اسلحه شکاری در ارتفاعات روستای میر  حد فاصل مناطق آزاد و شکار ممنوع می باشد اعلام شد و نهایتاً مامورین  موفق به دستگیری 2 نفر از متخلفان شدند.

وی با بیان اینکه که از متخلفین لاشه یک قلاده خرس قهوه ای ، فشنگ و دوربین شکاری و مسافت یاب کشف و ضبط شد افزود:این متخلفین با معرفی به دادگاه  به جرم خود اعتراف کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طالقان بیان داشت:  با توجه به اینکه در گذشته توسط محیط زیست استان تهران از منزل متخلف تعدادی از گونه های حمایت شده  و مقداری گوشت شکار و اسلحه غیر مجاز کشف و ضبط و تحویل مراجع قضایی شده بود، متخلف شکار غیر مجاز و صاحب اسلحه به 3 سال حبس تعزیری و متخلف همراه که راهنمای محل بوده است به 2 سال حبس تعزیری محکوم  شدند.

کشیری با اشاره به اینکه شکارچی غیر مجاز به مدت 2 سال  حق استفاده از سلاح شکاری را ندارد گفت: متخلفین حق اقامت در شهرستان طالقان را بمدت 2 سال ندارند و همچنین این دو متخلف به پرداخت مبلغ پانصد میلیون ریال ناشی از تخلف شکار غیر مجاز یک قلاده خرس قهوه ای محکوم شدند.

وی خاطرنشان کرد:متخلفان در 2 نوبت با اظهارات متناقض قصد منحرف نمودن مسیر قانونی پرونده را داشتند که با هوشیاری مقام محترم قضایی متخلفین به اشد مجازات محکوم شدند.

 

جرم حفاظت محیط زیست قهوه گوشت شکارچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر