کد خبر: 1104849 A

رئیس مجمع جوانان البرز از برگزاری برنامه های هفته ازدواج در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از البرز، محسن انصاری در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات مجمع انجمن جوانان البرز در گرامیداشت هفته ازدواج، اظهار داشت: کارگاه‌های آموزشی تحت عنوان انتخاب درست برای افراد مجرد برگزار شد، در ادامه این آیین دور‌ه‌های آموزشی برای زوج های جوان و در شُرف ازدواج، برگزار شد.

وی افزود: هشت مرکز مشاوره ازدواح تحت نظر اداره کل ورزش و جوانان در این ایام خدمات خاص با تخفیفات ویژه ارائه می کنند که این خدمات برای گروه خاص، رایگان خواهد بود.

انصاری با اشاره به اهمیت اشتغال جوانان، ادامه داد: در این راستا افرادی که نیاز به شغل داشتند به شهرک‌های صنعتی مستقر در البرز معرفی شدند در این میان نیاز سنجی از واحد‌های تولیدی صورت گرفت و در برخی از مشاغل دوره‌های آموزشی برگزار شد.

وی از نیاز مسکن جوانان برای شروع زندگی یاد کرد و گفت: در این راستا برای راه اندازی تعاونی مسکن جوانان استان البرز، اقدامات ثبت انجام شده است لذا سعی ما این است که در حوزه رفع مشکل مسکن جوانان اقدامات میدانی و عملیاتی انجام دهیم.

انصاری با اشاره به گرانی اقلام اساسی زندگی جوانان و مشکلاتی که سر راه قشر آسیب پذیر جامعه قرار دارد، افزود: طبق رایزنی‌های صورت گرفته با کمیته امداد و ستاد اجرای فرمان امام (ره) مقرر شد در خصوص تامین کالای اساسی زندگی زوج‌های نیازمند اقدام شود.

رئیس مجمع جوانان استان به برگزاری چندین جشنواره اشاره کرد و یادآور شد: ازجمله این جشنواره ‌ها می‌توان از ازدواج آسان، پیوند آسمانی، هر پنجره یک قصه (تعریف خاطرات زوج‌ها در قالب فیلم، صوت و نوشته) و جشنواره شعر دو بیتی هفت خان رستم با موضوع چالش‌ها و موانع ازدواج نام‌برد.

انصاری تصریح کرد: ۱۰۲ جوان به صورت رایگان به مشهد مقدس اعزام شدند در این میان تجلیل از زوج‌های جوان کادر درمان، ورزشکار و فعال اجتماعی در نظر گرفته شده است. همچنین زوج‌های با مهریه ۱۴ سکه و کمتر از آن‌ تجلیل خواهند شد.

وی در پایان گفت: مراسم اختتامیه هفته ازدواج، روز یکشنبه مصادف با ۲۷ تیرماه با حضور مسؤولان استانی و ملی برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/
هفته ازدواج مجمع جوانان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر