کد خبر: 1086049 A

دبیر اجرایی خانه کارگر شهرستان کرج با تاکید بر جلوگیری از رشد فزاینده مهاجرت‌پذیری در البرز، گفت: قطعا در آینده جمعیت جویای کار استان اضافه خواهند شد. بنابراین ضروری است راهکارهای مناسب برای اشتغال‌بیشتر فراهم شود و در این راستا جذب سرمایه، راهکار مناسبی خواهد بود.

فرشاد اوجانی در گفت‌وگو با ایلنا، ضمن اشاره به اینکه نرخ بیکاری البرز از متوسط کشوری بالاتر است، اظهار داشت: با وجود تأثیر کرونا در افزایش این نرخ، لازم است تمام دستگاه‌های مسئول استان با ایجاد مشوق‌هایی که تضمین‌کننده بازگشت سود و سرمایه است، انگیزه لازم را برای جذب سرمایه‌گذاران و ایجاد اشتغال فراهم کنند.

وی افزود: در سال‌های اخیر به دلایل مختلف، شاهد افزایش بی رویه مهاجرت از نقاط مختلف کشور به استان البرز و به‌خصوص کلان‌شهر کرج بوده‌ایم لذا بخشی از جمعیت مهاجر، جویای کار هستند.

این فعال ارشد حوزه کارگری استان البرز بیان داشت: عدم توجه به نیاز جامعه جویای کار، ناهنجاری‌های اجتماعی را افزایش داده و باعث کاهش امنیت در جامعه نیز خواهد شد؛ لذا علاوه بر افزایش ظرفیت اشتغال استان، باید جوانان جویای کار را با فنون و حرفه‌های مورد نیاز جامعه آشنا کرد. ادارات فنی و حرفه‌ای هم می‌توانند با تسهیل شرایط جذب متقاضیان و همچنین فرهنگ‌سازی صحیح، خانواده‌ها و جوانان را به اهمیت حرفه‌آموزی آشنا کنند.

وی افزود: می توان با در اختیار قراردادن تسهیلات بانکی، فارغ‌التحصیلان فنون مختلف را در گروه‌های چندنفره و در قالب تعاونی با رویکرد خوداشتغالی به چرخه تولید استان متناسب با نیاز صنایع موجود، اضافه کرد.

اشتغال البرز دبیر اجرایی خانه کارگر کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر