کد خبر: 1083446 A

دادگستری استان البرز در خصوص خبر «بازداشت مدیرعامل سابق اداره برق استان» از دستگیری۳ نفر از پرسنل شرکت توزیع نیروی برق در البرز و تهران و ۹نفر از واسطه ها در خارج از شرکت خبر داد که این ۹ نفر سمتی در شرکت برق ندارند.

به گزارش ایلنا از البرز، دادگستری کل استان البرز در اطلاعیه ای اعلام کرد:

به دنبال انتشار خبر «بازداشت مدیرعامل سابق اداره برق منطقه ای استان البرز و ۹ نفر دیگر در این رابطه» و ایجاد این شائبه که ۹ نفر از افراد بازداشتی از کارکنان اداره برق استان بوده‌اند توضیحات تکمیلی زیر در این خصوص اعلام می‌شود:

- تعداد افراد بازداشتی ۱۲ نفر است که ۳ نفر از پرسنل شرکت در البرز و تهران و ۹نفر از واسطه ها در خارج از شرکت بودند و این ۹ نفر سمتی در شرکت برق ندارند.

-  ۲ نفر از کارکنان برق استان البرز و ۱ نفر از کارکنان برق استان تهران از کارکنان بودند؛ این افراد از طریق واسطه‌هایی که هیچ یک از آنها کارمند برق نبودند از متقاضیان انشعاب برق با مگاوات بالا که اغلب از شرکت‌ها و اشخاص حقوقی و بعضا از اشخاص حقیقی بودند با عنوان مشاوره و یا پیگیری، وجوهی را به صورت غیرقانونی اخذ می‌کردند که جمع مبالغ اخذ شده به عنوان رشوه تاکنون  ۲۰میلیارد تومان بوده است.

- هر یک از این ۳ کارمند حدود ۵ میلیارد تومان و واسطه ها نیز مبلغی از ۳۰۰ میلیون تا ۷۰۰ میلیون تومان اخذ کرده اند که تعداد اشخاص حقیقی و حقوقی رشوه دهنده به ۴۰ مورد می رسد.

- مجموعا تاکنون۱۲متهم تعقیب و تحقیق شده است و به جز یک نفر که حدود۲ماه است در بازداشت قرار دارد بقیه متهمان پس از بازداشت و انجام تحقیق با توجه به تکمیل تحقیقات فعلا با قرار تامین متناسب آزاد شدند.

-بازداشت و جرایم تعداد معدودی از کارکنان یک اداره نافی تلاش سایر کارکنان خدوم آن مجموعه نیست؛ هر چند ضرورت افرایش نظارت‌های درون سازمانی را چند برابر می‌کند.

دادگستری البرز شرکت توزیع نیروی برق البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر