کد خبر: 999176 A

در گفت‌وگو با ایلنا عنوان شد:

رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: مشکل اساسی در مورد وارد کردن اقلام حوزه سلامت، موضوع انتقال پول است که این موضوع بیشتر در مورد عراق و چین موضوعیت دارد.

محمود نجفی عرب در گفت‌وگو با ایلنا در مورد واردات اقلام سلامت اظهار کرد: مشکل اساسی در مورد وارد کردن اقلام حوزه سلامت، موضوع انتقال پول است که این موضوع بیشتر در مورد عراق و چین موضوعیت دارد.

وی تصریح کرد: مثلا در مورد چین بیش از یک ماه و نیم بوده که ارز لازم تخصیص داده شده است اما هنوز مسیری برای نقل و انتقال اجرایی آن باز نشده است. حتی شرکت‌ها ریال خرید ارزشان را هم پرداخت کرده‌اند، یوان هم پرداخت شده، بانک مرکزی هم تخصیص ارز داده و بانک کارگزار هم اعلام شده ولی نقل و انتقال پول هنوز انجام نشده تا شرکت‌ها بتوانند از طرف قرارداد خود کالا بگیرند. این مسائل به خاطر مشکلات بانکی بوده که احتمالاً به دلیل تحریم‌ها است.

رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران افزود: مشکل شرکت‌های داروسازی هم این است که حتی ریال خود را پرداخت کردند اما در عمل به شرکت طرف قرارداد آنها پول منتقل نشده است.

وی اضافه کرد: بیشتر کالاهای ما از طریق چین و هند تامین می‌شود اما در کشورهای دیگر از جمله کره جنوبی نیز همین مشکلات وجود دارد.

پول بلوکه شده ایران اقتصاد سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر