کد خبر: 998386 A

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صمت اعلام کرد:

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صمت گفت: بانک‌ها به ۳۰ رشته فعالیت صنعتی که به ظرفیت اشباع رسیده اند برای سرمایه‌گذاری جدید تسهیلات بانکی نخواهند داد.

به گزارش ایلنا از وزارت صمت، علیرضا هادی با بیان این مطلب، افزود: بیش از 20 هزار کد آیسیک داریم که یک هزار و 355 مورد از آنها به اندازه کافی سرمایه گذاری در کشور انجام شده است و در 30 رشته صنعتی دسته بندی می شوند.

وی ادامه داد: بنگاهی که در یکی از این 30 صنعت اشباع شده می خواهد فعالیت نماید اگر توجیه صادراتی داشته باشد، همچنان برای ما قابل حمایت است.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صمت اضافه کرد: همچنین حمایت ما از طرح هایی که قبلا بانک‌ها تصویب کرده‌اند و دارای پیشرفت فیزیکی هستند، همچنان برقرار خواهد بود.

شناسایی 210 قلم کالای وارداتی مهم به عنوان فرصت های سرمایه گذاری

هادی با اعلام اینکه 210 قلم کالای وارداتی مهم از سوی وزارت صمت شناسایی شده است، ادامه داد: تولید این اقلام نیاز به سرمایه گذاری جدید یا تکمیل سرمایه گذاری های موجود دارد که این 210 قلم به عنوان فرصتهای سرمایه گذاری معرفی شده است‌.

وی گفت: اولویتهای سرمایه گذاری در این موارد همچنین با تفکیک استانی اعلام شده است.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صمت در پایان بیان کرد: همچنین فهرست طرح های نیمه تمامی که آماده واگذاری یا مشارکت هستند، نیز برای جذب سرمایه گذاری ارایه شده است.

تسهیلات بانکی سرمایه گذاری صنعت فرصت های سرمایه گذاری کالای وارداتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر