کد خبر: 998189 A

امروز، دور اول گسترده ترین برنامه تعمیرات و بازسازی شبکه های فرسوده توزیع برق کشور ، که برای نخستین بار در کشور برنامه ریزی شده است، آغاز شد.

به گزارش ایلنا از توانیر، در همین خصوص مدیرعامل توانیر با اشاره به اهمیت اجرای این برنامه گفت: انجام این تعمیرات برپایداری شبکه های برق تاثیرگذار خواهد بود.

محمدحسن متولی زاده خاطرنشان کرد:  شبکه های برق ایران همواره در معرض آسیب های طبیعی است و این برنامه به منظور حفظ پایداری شبکه  های برق، تعمیرات سراسری را پیش بینی شده است.

متولی زاده ادامه داد: این تعمیرات به صورت پیشگیرانه انجام می شود و هدف از آن برقدار کردن شبکه و برقرسانی مطمئن به مشترکان در کوتاه ترین زمان ممکن به هنگام بروز مشکلات و بحران های طبیعی است.

مدیرعامل توانیر یاداور شد:  در دور نخست تعمیرات، 1300 کیلومتر شبکه، اصلاح و بازسازی خواهد شد .

به گفته متولی زاده، این برنامه تا دو روز ادامه خواهد یافت و در این مدت گروه های عملیاتی، علاوه بر سنجش آمادگی خود، نقاط آسیب دیده  شبکه را تعمیر و اصلاح خواهند کرد.

اولویت در تعمیرات، اصلاح کانون های خطر باشد

برپایه این گزارش ، در آیین آغاز به کار تعمیرات شبکه های فرسوده توزیع برق کشور، معاون هماهنگی توزیع توانیر با تاکید بر اینکه این تعمیرات پیشگیرانه برای حفظ پایداری شبکه برق بسیار با اهمیت است، گفت: در این دور از تعمیرات  باید به گونه ای عمل شود که کانون های خطر و مناطق آسیب پذیر شبکه، اصلاح و بازسازی شود.

غلامعلی رخشانی مهر تصریح کرد:  این برنامه باید در نهایت منجر به کاهش خاموشی ها و افزایش پایداری شبکه برق شود.

رخشانی مهر یاداور شد: با توجه به این که تعمیرات روی خط گرم و شبکه های برقدار انجام می شود، تمام نکات ایمنی را برای جلوگیری از بروز حادثه در هنگام انجام کار باید رعایت شود.

وی همچنین بر لزوم رعایت تمام پروتکل های بهداشتی نیز تاکید کرد و گفت:  این برای نخستین بار در کشوراست که  تمام برنامه های تعمیراتی شبکه های توزیع برق در همه استان ها منسجم و در دو روز کاری  انجام می شود.

رخشانی مهر اضافه کرد: از این پس مشترکان در سراسر کشور می توانند با بهره گیری از اپلیکیشین برق من و تلفن 121، مشکلات شبکه و نقاط آسیب دیده یا کانون های خطر را گزارش کنند.

برپایه این گزارش ،  دکتر مسعود  مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر نیز  در این خصوص گفت:  دراین مانور سراسری تعمیرات شبکه های فرسوده توزیع برق، بیش از 3 هزار 900 نیروی تخصصی در قالب یکهزار و 327 اکیپ عملیاتی حضور خواهند داشت.

مدیرکل نظارت برتوزیع توانیر تبدیل شبکه های سیم مسی به کابل خود نگه دار، رفع اتصالات سست، بهسازی وضعیت درب پست ها، تابلوها، شالترها ودریچه پایه های فلزی را از جمله محورهای این مانور سراسری عنوان کرد و خاطرنشان ساخت:  ترمیم و بازسازی ارتینگ شبکه، اصلاح و نوسازی جعبه انشعاب و کابل سرویس انشعاب، به سازی روشنایی معابر و رفع خاموشی و متعادل سازی بار ترانسفورماتورهای توزیع از دیگر محورهای این مانور است.

صادقی با بیان این که براساس برنامه ریزی صورت گرفته فازهای بعدی تعمیرات و بازسازی شبکه های توزیع برق کشور در پنجشنبه و جمعه آخر ماه های پیش رو ادامه خواهد یافت، در خصوص اهمیت اجرای این برنامه گفت: انجام این کار با توجه به در پیش بودن زمستان و احتمال بروز بحران های طبیعی مانند بارش باران، برف ، سیل و...  بسیار با اهمیت است و می تواند باعث افزایش پایداری شبکه از طریق مقاوم سازی، کاهش مدت زمان رفع مشکلات و به مدار آمدن مجدد شبکه در زمان وقوع بحران شود.

برق زمستان معاون استان ها برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر