کد خبر: 997944 A

قائم مقام رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور اعلام کرد:

قائم مقام رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور اعلام کرد: وضعیت واحدهای تحت تملک شبکه بانکی را تا حصول نتیجه نهایی با اهتمام جدی مورد پیگیری قرار خواهیم داد.

به گزارش ایلنا از وزارت صمت، بابک دین پرست در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و در گفتگو با خبرنگاران، افزود: کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استانها وظیفه رسیدگی و پیگیری به مشکلات تولیدی را بر عهده دارند و اگر مشکلات واحدی در سطح استان‌ها مرتفع نشود، موضوع در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با حضور نمایندگان دستگاه‌های ملی و استانی بررسی می‌شود.

وی در خصوص اهداف و برنامه های امسال، تصریح کرد: سه هدفگذاری مهم را برای امسال در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تعیین و ابلاغ کرده ایم که تعیین تکلیف واحدهای تحت تملک شبکه بانکی، احیاء و راه اندازی واحدهای راکد درون شهرک‌ها و نواحی صنعتی و تعیین تکلیف معادن حبس شده این سه هدف بوده است.

قائم مقام رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور اضافه کرد: هدفگذاری کردیم که از حدود 9 هزار و 200 واحد تولیدی راکد درون شهرکها و نواحی صنعتی امسال 2 هزار واحد را احیاء و به چرخه تولید بازگردانیم که سهمیه هر استان ابلاغ شده است.

دین پرست در خصوص واحدهای تحت تملک شبکه بانکی نیز گفت: بر اساس آمار وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی یک هزار و 718 واحد تحت تملک بانکها می باشد که بر اساس تازه ترین آمار ارایه شده از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی این رقم در حوزه صنعت و کشاورزی به 2 هزار و 300 واحد رسیده است که این واحدها را 18 بانک تملک نموده اند.

وی اضافه کرد: علیرغم دستورات مؤکد رییس جمهور و معاون اول رییس جمهور و پیگیری‌های دستگاه قضا متاسفانه تعداد واحدهای تحت تملک شبکه بانکی بسیار بالا است که این موضوع را تا حصول نتیجه نهایی پیگیری خواهیم کرد.

مسئولینی که مصوبات ستاد تسهیل را اجراء نکنند به دستگاه‌ قضا معرفی می‌شوند

قائم مقام رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور بیان کرد: در این جلسه مقرر شد وزارت امور اقتصادی و دارایی آمار واحدهای تحت تملک شبکه بانکی را تکمیل و نهایی کند و بانک مرکزی نیز آمار مربوط به تعداد واحدهای تحت تکلف سایر بانک‌ها را ارایه دهد.

دین پرست تصریح کرد: تصمیم گرفتیم که 10 آذرماه مصوبات مورد نظر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید توسط دستگاه‌های ذیربط در راستای اجرای دستورات رییس جمهور و معاون اول رییس جمهور اجرایی نشود، همه مسئولین مربوطه را به دستگاه قضایی معرفی خواهیم کرد.

وی در خصوص معادن راکد نیز بیان کرد: از حدود 12 هزار و 88 معدن در کشور حدود 4 هزار و 181 مورد(34 درصد) راکد است که بر اساس هدفگذاری امسال مقرر شد که امسال یک هزار و 20 معدن را طبق دستور رییس جمهور به چرخه تولید بازگردانده شود.

قائم مقام رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: با احیاء و فعالسازی معادن و بازگشت آنها به چرخه تولید در حدود 888 هزار شغل جدید ایجاد می شود که 111 هزار مورد آن به صورت اشتغال مستقیم خواهد بود.

تصمیمات ستاد تسهیل برای رفع مشکلات گروه صنعتی بوذرجمهور

دین پرست در مورد پرونده گروه صنعتی بوذرجمهور نیز ادامه داد: وزیر کشور نیز برای پیگیری مشکلات این گروه صنعتی تأکید داشته اند و این پرونده در جلسه امروز ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی شد.

وی با بیان اینکه سه تصمیم مشخص برای پیگیری این پرونده در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گرفته شد، افزود: مقرر شد که پرونده این شرکت در سازمان بازرسی کل کشور مورد بررسی قرار بگیرد.

قائم مقام رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور اضافه کرد: همچنین مقرر شد سازمان امور مالیاتی حداکثر ظرف مدت یکماه به پرونده مالیاتی این شرکت بصورت کامل رسیدگی نماید.

دین پرست ایجاد پنجره واحد برای رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی را ضروری دانست و گفت: راه اندازی مراکز رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری در همین راستا بوده است که این مراکز با همکاری و تعامل وزارت صمت و کشور در دو هفته گذشته در هر 31 استان کشور راه اندازی شد.

امور اقتصادی و دارایی بانک مرکزی سازمان بازرسی کل کشور مشکلات مشکلات واحدهای تولیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر