سرخط خبرها:
کد خبر: 996779 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

تنها محدودیت دریافت سیم‌کارت برای اتباع افغانستانی این است که هر تبعه افغان فقط می‌تواند 3 سیم‌کارت به نام خود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اخیرا اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه اتباع افغانی که در ایران زندگی می‌کنند امکان تهیه سیم‌کارت به نام خود را ندارند.

طبق پیگیری‌های بعمل آمده از یک منبع آگاه این موضوع صحت ندارد و تنها محدودیت این است که هر تبعه افغان فقط می‌تواند 3 سیم‌کارت به نام خود داشته باشد و این محدودیت تعداد برای ایرانی‌ها وجود ندارد.

به گفته این منبع آگاه موضوع از این قرار است که سامانه احراز هویت معمولا خراب است و یا اینکه بعضا حدود 5 درصد دفاتر پیشخوان برای فروش گران‌تر اعلام می‌کنند که سامانه خراب است تا بتوانند سیم‌کارت را با نرخ بالاتری بفروشند.

این گزارش حاکی است؛ تبعه‌های افغانستانی و مهاجرینی که قانونی وارد کشور شده‌اند باید کارت آمایش، کارت سبز و یا گذرنامه معتبر برای دریافت سیم‌کارت ارائه دهند. 

در واکنش به این موضوع وزیر ارتباطات در اینستاگرام عنوان کرد که هیچ محدودیتی برای واگذاری سیم‌کارت به مهاجرانی که دارای مدارک اقامتی معتبر هستند، وجود ندارد.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز به نقل از پیمان قره‌داغی اعلام کرده است: اگر اتباع غیر ایرانی در مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت و دفاتر ارتباطی و فناوری اطلاعات (ICT) روستائی دچار مشکل شده و این دفاتر از ارایه خدمت به آنان خودداری کنند، می‌توانند با مراجعه به سامانه ۱۹۵ به آدرس https://۱۹۵.cra.ir یا تماس با شماره ۱۹۵ شکایت خود را از این دفاتر ثبت کنند.

به گفته او شکایات اتباع غیر ایرانی در مورد عدم ارایه خدمات در دفاتر پیشخوان و خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات به صورت فوری رسیدگی می‌شود.

ایران دولت سیم کارت فناوری اطلاعات ایرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر