کد خبر: 996547 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: مشکلات بازار و ریزش‌ها از زمانی آغاز شد که تصمیمات ناگهانی برای بازار سرمایه گرفتند و با توجه به سوء مدیریت در سازمان بورس و قوانینی که هیچگونه تضمینی برای آن وجود ندارد باعث شد شاهد ریزش سنگین در بازار باشیم.

 شایان زهراکار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با بیان اینکه پس از انتخابات آمریکا هیجانات کوتاه‌مدتی به بازار وارد شد، اظهار داشت: پس از ریزش‌های سنگین شاهد برگشت بازار به مدار تقاضا بودیم.

وی ادامه داد: مشکلات بازار و ریزش‌ها از زمانی آغاز شد که تصمیمات ناگهانی برای بازار سرمایه گرفتند و با توجه به سوء مدیریت در سازمان بورس و قوانینی که هیچگونه تضمینی برای آن وجود ندارد باعث شد شاهد ریزش سنگین در بازار باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: مهمترین این تصمیمات ممنوعیت خرید روزانه بود که پس از حذف آن، بازار سرمایه به مدار رشد برگشت و شاهد افزایش تقاضا و برگشت پول‌های پاک شده به بازار بودیم.

زهراکار افزود: همچنین با حذف این قانون خلع‌الساعه، تایم معاملات بازار کم شد که در نتیجه درخواست خرید و فروش‌های نامتعارف و جعلی کاهش یافت و به موجب آن هیجانات بازار هم کمتر شد.

وی ادامه داد: از دیگر مزایای حذف ممنوعیت خرید روزانه، کم شدن فشار فروش است که موجب افزایش تقاضا در کل بازار شده است.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: در هفته جاری و هفته بعد با بازگشایی اکثر نمادها، شاهد افزایش تقاضا و ورود نقدینگی در بازار خواهیم شد.

پول رشد سرمایه شاخص مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر