کد خبر: 996538 A

معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به برگزاری مانور سراسری تعمیر شبکه‌های برق گفت: این برنامه از 29 و 30 ماه جاری آغاز و پنجشنبه و جمعه آخر هر ماه نیز انجام خواهد شد.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "غلامعلی رخشانی مهر" با بیان این که نخستین مانور سراسری تعمیرات شبکه‌های فرسوده توزیع برق در روزهای 29 و 30 آبان ماه(پنجشنبه و جمعه هفته جاری) برگزار می‌شود، افزود: برای نخستین بار در کشور و در یک حرکت جمعی، یک‌هزار و 300 کیلومتر شبکه اصلاح و بازسازی خواهد شد که می‌تواند باعث ایجاد هم افزایی و کاهش هزینه‌های تعمیرات شود.

رخشانی مهر با بیان این که این حرکت تنها در ماه جاری نخواهد بود، بر لزوم ایجاد مطالبه‌گری از سوی مردم تاکید کرد و گفت: از این پس، پنجشنبه و جمعه آخر هر ماه، بازسازی و تعمیرات شبکه‌های برق به صورت سراسری انجام خواهد شد و به همین دلیل از هموطنان درخواست داریم مشکلات، خرابی‌ها، باز بودن درب تابلو برق، سیم پارگی‌، باز بودن درب ورودی سیم‌ها در تیرهای آهنی برق و ... را به ما اطلاع دهند تا همکاران ما برای رسیدگی و تعمیر آنها اقدام کنند.

وی افزود: هموطنان می‌توانند مشکلات و خرابی شبکه‌های توزیع را از طریق "اپلکیشین برق من" یا شماره 121 اعلام کنند.

رخشانی مهر با اشاره به اینکه همکاران مواردی را که نیاز به رسیدگی فوری داشته باشد، بلافاصله انجام خواهند داد، افزود: برخی موارد نیز در برنامه‌ریزی‌ها گنجانده شده و نسبت به تعمیر و بازسازی آن در پنجشنبه و جمعه آخر هر ماه اقدام می‌شود.

معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: طول و گستره شبکه‌های توزیع برق بسیار زیاد است و با وجود بازرسی‌های مداوم، ممکن است برخی موارد و اشکالات در شبکه نیز در فاصله بازرسی‌های دوره‌ای ایجاد شود و به همین دلیل مردم می‌توانند به عنوان "چشم بینای برق" موارد موجود را به شرکت‌های برق در سراسر کشور گزارش کنند.

رخشانی مهر اضافه کرد: این مانور با رویکرد تحول دیجیتال در نظام نگهداشت و تعمیرات و با محوریت مدیریت دارایی‌های فیزیکی برای اولین بار در سطح کشور اجرا خواهد شد که کاهش خاموشی‌های ناخواسته و افزایش پایداری شبکه، از مهمترین آثار آن به شمار می‌رود.

مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر نیز در همین خصوص با بیان اینکه در این مانور عملیاتی دو روزه، بیش از یک‌هزار و 300 کیلومتر شبکه توزیع برق و 17 هزار و 299 کانون خطر (نقاطی که ممکن است برای مردم خطرآفرین باشد) در سراسر کشور اصلاح و بازسازی خواهد شد، خاطرنشان کرد: در این مانور سراسری تعمیرات شبکه‌های فرسوده توزیع برق، بیش از 3 هزار و 900 نیروی تخصصی در قالب یک‌هزار و 327 اکیپ عملیاتی حضور خواهند داشت.

"مسعود صادقی" گفت: در برنامه تعمیرات سراسری شبکه‌های توزیع برق که در سطح کشور اجرایی می‌شود، بیش از 50 کیلومتر شبکه مسی به کابل خودنگهدار تبدیل، 963 پایه برق جابه‌جا و 10 هزار مورد مقره‌شویی انجام خواهد شد.

مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر، تبدیل شبکه‌های سیم مسی به کابل خود نگهدار، رفع اتصالات سست، بهسازی وضعیت درب پست‌ها، تابلوها، شالترها و دریچه پایه‌های فلزی را از جمله محورهای این مانور سراسری عنوان کرد و افزود: ترمیم و بازسازی ارتینگ شبکه، اصلاح و نوسازی جعبه انشعاب و کابل سرویس انشعاب، بهسازی روشنایی معابر و رفع خاموشی و متعادل سازی بار ترانسفورماتورهای توزیع از دیگر محورهای این مانور است.

برق کاهش هزینه مشکلات معاون وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر