کد خبر: 993704 A

رییس اتحادیه آهن‌فروشان در گفت‌وگو با ایلنا:

رییس اتحادیه آهن‌فروشان اظهار کرد: با این افزایش قیمت حدود ۲۰ درصد از خریداران آهن کاهش یافته است و افرادی که قادر به خرید نیستند، فعالیت‌شان را عقب انداخت.

محمد آزاد در گفت‌وگو با ایلنا در مورد آمار منتشر شده در مورد افزایش سه برابری قیمت تیرآهن اظهار داشت: این آمار نسبت به اواخر سال ۹۸ است و آمار درستی است. بعضی اقلام مثل ورق آهنی حتی ۴ برابر شده، تیرآهن نیز نزدیک ۳ و نیم برابر شده است. کالایی که کیلویی ۳ تا ۴ هزار تومان بود حالا به کیلویی ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان رسیده است. 

وی افزود: علت افزایش قیمت این است که براساس قیمت فوب جهانی به دلار هر کالایی را به ریال تبدیل می‌کنند و به عنوان قیمت پایه ارائه می‌دهند درحالی این اقدام اشتباه است، ما که واردات نداریم و حتی این کالا را صادر می‌کنیم و قیمت آن در داخل اصلا ربطی به قیمت ارز ندارد. این اقدامات باعث افزایش قیمت آهن شد. 

آزاد تصریح کرد: با این افزایش قیمت حدود ۲۰ درصد از خریداران آهن کاهش یافته است. افرادی که قادر به خرید نیستند، فعالیت‌شان  را عقب انداخت. 

وی افزود: البته برخی هم بیش از مقدار نیازشان خرید می‌کردند تا در بازار آزاد بفروشند. برای مثال یک شرکت مقدار زیادی آهن با قیمت کیلویی ۱۲ هزار تومان خریده و در حاشیه بازار با قیمت کیلویی ۱۸ هزار تومان می‌فروشد. 

رییس اتحادیه آهن‌فروشان گفت: کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر روی قیمت آهن نیز تاثیر گذار بود و تا در هر کیلو هشتصد تومان ارزان‌تر شد. برای مثال کالایی که کیلویی ۱۳ هزار تومان بود تا ۱۲۲۰۰ تومان هم رسید اما متاسفانه دوباره قیمت ارز ثابت نماند و بالا رفت.

آهن قیمت آهن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر