کد خبر: 993030 A

در گفت‌و‌گو با ایلنا عنوان شد:

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار کرد:‌ با توجه به پایین آمدن نرخ ارز، موج روانی ایجاد شده مبنی براینکه مصرف‌کنندکان اقدام به خرید نکنند، حدود 70 تا 80 درصد تقاضای لوازم خانگی نسبت به ماه گذشته را کاهش داد.

محمد حسین اسلامیان در گفت‌وگو با ایلنا در مورد تاثیر نرخ ارز روی لوازم خانگی اظهار داشت: کاهش نرخ ارز مقطعی است و توانسته تقاضای بازار را کاهش دهد و الان کسی اقدام به خرید لوازم خانگی نمی‌کند. البته این شرایط در مولفه‌های تولیدی هیچ تاثیری نگذاشته، به همین دلیل قیمت‌های لوازم خانگی همان قیمت‌های ماه گذشته است و تولیدکنندگان ایرانی قیمت‌ها را تعدیل نکرده‌اند.

وی افزود: با توجه به پایین آمدن نرخ ارز، موج روانی ایجاد شده مبنی براینکه مصرف‌کنندکان اقدام به خرید نکنند، حدود 70 تا 80 درصد تقاضای لوازم خانگی نسبت به ماه گذشته را کاهش داد

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در مورد لوازم خانگی خرجی تصریح کرد: کالاهای خارجی هم که روزانه به صورت قاچاق وارد ایران می‌شود، با قیمت ارز ارتباط مستقیم دارد. با پایین آمدن نرخ ارز، قیمت کالای خارجی هم کاهش می‌یابد؛ که این میزان بین 10 تا 20 درصد است. البته برای کالای خارجی هم تقاضایی نیست چون مردم منتظر هستند باز هم ارزان‌تر شود.

نرخ ارز لوازم خانگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر