کد خبر: 988078 A

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با تشریح برخی از الزامات عملیاتی شدن موضوع تهاتر کالا با کالا، گفت: با تصمیمات اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گشایش خوبی در مسیر صادرات کالاها و تامین نیازهای کشور به ویژه واحدهای تولیدی ایجاد خواهد شد.

به گزارش ایلنا، حمید زادبوم در سی و ششمین جلسه کارگروه توسعه صادرات با بیان اینکه پیگیری‌های لازم برای اجرای تهاتر کالا با کالا با 10 کشور منتخب از سوی این سازمان انجام می‌شود، اظهار داشت: باید به دنبال بازنگری و اصلاح بسته سیاستی بانک مرکزی باشیم تا از تمامی ظرفیت‌های صادرات برای کشور و در جهت تامین نیازهای ارزی استفاده شود.

وی افزود: با هدف فراوانی کالا در داخل کشور در سامانه جامع تجارت حداکثر تسهیل برای انجام عملیات واردات در مقابل صادرات در حال انجام است.

زادبوم تاکید کرد: لازم است دستگاه‌های اجرایی در خصوص موضوع تهاتر کالا - کالا و تبادل فهرست کالاها قبل از هرگونه اقدامی با وزارت صنعت، معدن و تجارت هماهنگی کنند.

در این نشست به تصمیمات اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برای تعیین رویه واردات در مقابل ارز صادرات توسط بنگاه‌های تولیدی، تجار و بازرگانان با هدف فراوانی کالا در بازار داخل و بسترسازی برای بهره‌گیری مناسب و عملیاتی از  ارز صادرات و با هدف حمایت از واحدهای تولیدی و مصرف‌کنندگان نهایی اشاره شد.

همچنین در ادامه نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف بر شفاف‌سازی و تصریح مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مبنی بر اجرایی شدن رویه واردات در مقابل صادرات به ویژه برای بنگاه‌های صادراتی بخش خصوصی تاکید کردند.

گفتنی است، در سی و ششمین جلسه کارگروه توسعه صادرات که با حضور مسئولان و نمایندگان بخش خصوصی و دستگاه‌های مسئول برگزار شد، آخرین عملکرد رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان از 22 فروردین ماه 97 تا 31 شهریورماه 99 تشریح شد.

ارز ایران بانک مرکزی تجارت دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر