کد خبر: 988027 A

در گفت‌و‌گو با ایلنا عنوان شد:

سرپرست معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران اظهار داشت:‌ با توجه به اینکه در سطح کشور نیروهای بازرسی اصناف و سازمان صمت در شرایط کنونی کم است، برای نظارت بازار به نیروی بیشتر نیاز داریم. از همین روی پیشنهاد داده شد که نیروهای بسیج به کمک سایر بازرسان در موضوع نظارت باشند.

بهنام نیک منش، سرپرست معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران در گفت‌وگو با ایلنا در مورد جزییات استفاده از نیروهای بسیجی در بازرسی بازار اظهار داشت: با توجه به اینکه در سطح کشور نیروهای بازرسی اصناف و سازمان صمت در شرایط کنونی کم است، برای نظارت بازار به نیروی بیشتر نیاز داریم. از همین روی پیشنهاد داده شد که نیروهای بسیج به کمک سایر بازرسان در موضوع نظارت باشند.

وی در پاسخ به این سوال که از کدام بخش از نیروهای بسیج استفاده خواهد شد؟ گفت:‌ بستگی به مدیریت بسیج دارد که چه نیروهای فعالی را برای این موضوع در نظر بگیرند. صحبت اولیه این بود که بین 4 هزار تا 4 هزار و 500 نیروی بسیج در این کار کمک کنند.

نیک منش در ادامه افزود: این نیروهای بسیج برای بازرسی حتما باید آموزش ببینند و تخصص داشته باشند، ضمن اینکه باید در کنار سایر بازرسان کار نظارت را انجام دهند.

وی در پایان تصریح کرد: درخواست‌ها نوشته شده و بسیج هم اعلام آمادگی کرده و به زودی زمان شروع به کار آنها مشخص خواهد شد.

به گزارش ایلنا؛ علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت در حاشیه جلسه کمیسیون‌های مجلس در جمع خبرنگاران گفته بود: نیروهای بازرسی سازمان حمایت و بازرسان سازمان‌های صمت استان‌ها با همراهی و همکاری بسیجیان عزیز در سراسر کشور به ابزارهای هوشمند مورد نیاز برای کنترل و نظارت بر بازار مجهز شده‌اند و روند تشدید نظارت بر بازار را اجرایی می‌کنند.

بازرسی اتاق اصناف بازرسی بازار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر