کد خبر: 982351 A

یک مقام مسئول تشریح کرد؛

معاون امنیت اطلاعات سازمان فناوری گفت: از کاربران، کارشناسان و مدیران دستگاه‌های دولتی تقاضا داریم که مبادی اطلاعاتشان از مبادی رسمی باشد

به گزارش خبرنگار ایلنا، ابوالقاسم صادقی درباره جزئیات حمله سایبری به برخی سازمان‌های دولتی اظهار داشت: 26 شهریور و سوم مهر نیز حملات این چنینی داشتیم اما نکته مهم اینکه آنچه در دو شب قبل آغاز شد و تا دیروز نیز ادامه داشت، حمله به دو سازمان مهم کشور است البته ابعاد این حملات به بزرگی آنچه که مطرح می‌شود نبوده است.

وی افزود: حملات سایبری به زیرساخت‌ها بوده اما به خوبی مدیریت و مقابله کردیم.

معاون امنیت اطلاعات سازمان فناوری با بیان اینکه عزم ما این است که هماهنگی و انسجام بین دستگاه‌های افتا، ماهر و پلیس فتا داشته باشیم، خاطرنشان کرد: ما به طور موازی و همزمان اتفاق را رصد کردیم و از جزئیات آن مطلع شدیم.

وی تاکید کرد: آسیب و خسارت‌های وارد شده به دو سازمان مربوطه در حداقل ممکن بوده زیرا ما به سرعت عکس‌العمل نشان دادیم.

صادقی گفت: تمام تلاش ما در راستای مقابله با این حملات ادامه دارد و هر روز در حال رشد و توسعه فناوری‌های جدید در این حوزه هستیم و خدمات جدیدی را تولید می‌کنیم تا بتوانیم بهتر با حملات مقابله کنیم.

وی تاکید کرد: از کاربران، کارشناسان و مدیران دستگاه‌های دولتی تقاضا داریم که مبادی اطلاعات‌شان از مبادی رسمی باشد کانال‌هایی که دور از واقعیت فنی استفاده می‌شوند آسیب‌زا هستند.

معاون امنیت اطلاعات سازمان فناوری یادآور شد: مثلا زمانی که شایعه حملات پخش شد بسیاری از کارشناسان دولتی خدمات خود را از دسترس خارج کردند که این کار اشتباه است.

امنیت اطلاعات دستگاه های دولتی رشد و توسعه فناوری معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر