کد خبر: 981476 A

رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: در این مذاکرات خصوصا در جلسه مشترک سه جانبه با روسای بانک مرکزی و بانک تجارت عراق به توافقات خوبی برای آزاد کردن منابع مالی بانک مرکزی و استفاده از آن برای تأمین واردات کالاهای اساسی وضروری کشورمان رسیدیم و درباره تبادلات تجاری گفت وگوی مفصلی صورت گرفت.

به گزارش ایلنا، عبدالناصر همتی در مورد نتایج سفر خود به عراق گفت: امروز دوشنبه ۲۱ مهرماه ۱۳۹۹ درسفریکروزه به همراه یک هیئت بانکی وتجاری به عراق، با نخست وزیر، وزیر دارایی، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس بانک تجارت عراق دیدار و مذاکرات فشرده ای انجام دادم.

در این مذاکرات خصوصا در جلسه مشترک سه جانبه با روسای بانک مرکزی و بانک تجارت عراق به توافقات خوبی برای آزاد کردن منابع مالی بانک مرکزی و استفاده از آن برای تأمین واردات کالاهای اساسی وضروری کشورمان رسیدیم و درباره تبادلات تجاری گفت وگوی مفصلی صورت گرفت.

جمهوری اسلامی ایران در نتیجه صادرات برق و گاز به عراق، و منابع مالی چشمگیری در بانک های عراق دارد. در دیدار با نخست وزیرمحترم عراق ایشان از حصول توافق ابراز خرسندی و استقبال نموده ودستورات لازم به بانکهای مرکزی و تجارت عراق جهت تسریع در اجرای توافقات صادر کردند جناب آقای «مصطفی الکاظمی» تاکید کردند که به طور هفتگی روند

انجام این توافق را میان دو کشور پیگری خواهند کرد. امیدوارم با توافق های انجام شده گام های مثبتی در توسعه روابط اقتصادی و بانکی بین دو کشور برداشته شود.

جمهوری اسلامی ایران در چارچوب این توافق، بنا دارد بر اساس نیازهای خود، از این منابع مالی مالی برداشت کند.

ایران بانک مرکزی عراق منابع مالی واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر