کد خبر: 980423 A

تابش مطرح کرد؛

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اعلام اینکه ظرفیت تولید ماسک پارچه‌ای از سوی اصناف افزایش خواهد یافت، گفت: بر این اساس نگرانی از بابت تامین کالا در سطح عرضه و نیاز مردم نیست.

به گزارش ایلنا، عباس تابش تصریح کرد: در شرایط خاصی قرار داریم و این شرایط نیاز به اتخاذ تصمیمات ویژه دارد، لذا امیدوارم بتوانیم با همدلی و همکاری تمامی واحدهای تولیدی و نهادهای مرتبط، با افزایش ظرفیت تولید، به راحتی ماسک های پارچه ای را در دسترس عموم مردم قرار دهیم.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد: با توجه به ضرورت تامین ماسک ارزان قیمت و مناسب برای کلیه اقشار مختلف جامعه، به ویژه برای جامعه هدف سازمان بهزیستی و کمیته امداد، جلسه ای با حضور نمایندگانی از بسیج اصناف، کمیته امداد، بازرسی نهاد ریاست جمهوری، اتحادیه تولید و فروش پوشاک و دیگر دستگاههای مرتبط در محل این سازمان برگزار شد.

تابش افزود: در این جلسه پیشنهاد شد تا ماسک هایی با استانداردهای مورد تایید مراجع ذیصلاح و با قابلیت استفاده زمانی چند برابر، تولید و در اختیار اقشار کم درآمد جامعه قرار گیرد.

وی با ارایه توضیحاتی در مورد مواد بکار رفته در ساخت این ماسکها تصریح کرد: با اتخاذ تمهیدات لازم مقرر شد برای مقابله با ویروس کرونا ماسکهای پارچه ای تولید شود که لایه داخلی یا همون ملت بلون آن قابل تعویض و بدنه آن قابل شستشو باشد و حتما مورد تایید وزارت بهداشت باشد.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه عرضه فراوان ماسک‌های پارچه‌ای و قابل شستشو که مورد تایید وزارت بهداشت نیز باشند می تواند موجب کاهش هزینه خانوار ها شود، گفت : نمونه کارهای تولیدی از ماسک پارچه ای جدید با رعایت استانداردهای لازم حداکثر تا هفته آینده تهیه،ارائه و استعلامهای فنی لازم در خصوص میزان ایمنی و استاندارد بودن پارچه های مذکور و نحوه استفاده از آن از سازمان غذا و دارو، معاونت امور صنایع وزارت صمت، سازمان انرژی اتمی و دیگر سازمانهای متولی این امر اخذ شود.

بهزیستی جامعه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کمیته امداد ماسک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر