کد خبر: 979375 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت به دنبال واسپاری آذرآب، هپکو و واگن پارس بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی است.

به گزارش ایلنا از وزارت صمت، علیرضا رزم‌حسینی در نشست پیگیری مشکلات شرکت‌های آذرآب، هپکو و واگن پارس که با حضور استاندار اراک و نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: هپکو، آذرآب و واگن پارس مجموعه کارخانجات استراتژیکی برای کشور هستند که متاسفانه با مشکلات عدیده مدیریتی در چند سال اخیر روبرو بوده‌اند.

وی با بیان اینکه این 3 شرکت مهم باید به مجموعه‌های توانمندی که توانایی مدیریت آنها را دارند، واگذار شوند، گفت: مسئولان دولت مجدانه خواهان پیگیری و رفع مشکلات این سه مجموعه مهم و فعال شدن آنها هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه رفع موانع تولید را در دستور کار داریم، تصریح کرد: فعال کردن واحدهای راکد و رفع موانع تولید را به عنوان یکی از اولویت برنامه‌ها به مجلس ارائه داده‌ و بر همین محور نیز حرکت می کنیم که حل مشکلات این سه کارخانه نیز در همین راستا است.

رزم حسینی با اعلام اینکه مشکلات این شرکت ها قابل حل است، اضافه کرد: افزایش اشتغال و تثبیت مدیریتی با واسپاری این مجموعه‌ها به شرکت های توانمند و ورود سرمایه گذاری جدید محقق خواهد شد.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت تعامل و هماهنگی دستگاه های ذیربط در امر فعال شدن این سه شرکت بزرگ، گفت: مجموعه های بزرگ کشور همانند قرارگاه‌ خاتم الانبیاء اگر آمادگی لازم برای فعال کردن این شرکت ها را دارند، پای کار بیایند و با این شرکت‌ها وارد انعقاد قراردادهای همکاری شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از سازمان‌های توسعه ای مانند ایمیدرو و ایدرو نیز خواست تا قراردادهای تازه‌ای با این شرکت ها منعقد کنند.

اصل ۴۴ دولت سرمایه گذاری صنعت معدن و تجارت قانون اساسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر