کد خبر: 978308 A

آذری جهرمی مطرح کرد:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: طرح شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت از سال 94 آغاز به کار کرد و اکنون این امکان در 90 درصد از روستاها فراهم است و تلاش می کنیم که تا پایان دولت صدرصد روستاهای بالای 20 خانوار تحت پوشش قرار گیرند تا شعار دسترسی همگانی محقق شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمدجواد آذری جهرمی در آیین بهره برداری از طرح های ملی روستایی و عشایری که به صورت ویدئو کنفرانسی و با حضور رییس جمهور برگزار شد اظهار داشت: بخش مهمی از توان وزارت ارتباطات صرف تحقق عدالت ارتباطی شد. تلفن همراه از دهه 70 وارد کشور شد اما تا سال 92 تنها 11 درصد روستاها تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار داشتند. اما امروز در 95 درصد روستاها امکان استفاده از تلفن همراه را دارند.

وی افزود: طرح شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت از سال 94 آغاز به کار کرد و اکنون این امکان در 90 درصد از روستاها فراهم است و تلاش می کنیم که تا پایان دولت صدرصد روستاهای بالای 20 خانوار تحت پوشش قرار گیرند تا شعار دسترسی همگانی محقق شود .

وزیر ارتباطات و فناوری گفت: تحقق زیرساخت آموزش مجازی نیز در دستور کار قرار دارد که امروز برای 13 میلیون دانش آموز اینترنت رایگان فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه زیرساخت مدارس هوشمند به طور همزمان در روستا و شهرها پیگیری خواهد شد گفت: 76 هزار و 200 مدرسه به اینتنرنت متصل خواهد شد برای این شبکه 180 میلیارد تومان هزینه شده که تماما از تولید کنندگان داخلی استفاده شده است.

آذری جهرمی یادآور شد: 94 درصد مدارس کشور به شبکه دانا متصل خواهد شد و زیرساخت مدارس هوشمندی فراهم خواهد شد.

ارتباطات و فناوری اطلاعات اینترنت پوشش تلفن همراه دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر