کد خبر: 978245 A

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی که همزمان با بیست و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ ب_ ایران و بهره برداری از 10 پروژه برق منطقه ای هرمزگان سخن می گفت: با اشاره به این که رشد پیک در دو سال متوالی به یک درصد کاهش یافته است، گفت: این دستاورد نتیجه یک کار جمعی در همه بخش های صنعت برق است.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "همایون حائری" با اشاره به سرمایه‌گذاری عظیم وزارت نیرو برای اتمام پروژه‌های در حال احداث صنعت آب و برق گفت: بهره برداری از این پروژه‌ها برای دومین سال متوالی است که درقالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به انجام می‌رسد.

حائری خاطرنشان کرد: در قالب این پویش، امسال 250 طرح در حال اجرا تا پایان سال افتتاح می‌شود که البته تاکنون بیش از نیمی از آنها به بهره برداری رسیده است.

حائری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که رشد پیک در دو سال متوالی به یک درصد کاهش یافته است، گفت: این دستاورد نتیجه یک کار جمعی در همه بخش‌های صنعت برق است.

وی با اشاره به کارهای انجام شده در استان‌ها به مدیریت مصرف سامانه‌های سرمایشی در تابستان گذشته اضافه کرد: سیستم‌های سرمایشی 25 هزار مگاوات از ظرفیت شبکه را به خود اختصاص می‌دهند که در تابستان بسیار قابل ملاحظه است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی محدود شدن رشد پیک به یک درصد را در کنار افزایش رشد مصرف انرژی به ویژه در بخش صنعتی دستاوری قابل توجه دانست و گفت: این موضوع نشان دهنده افزایش بهره‌وری در کشور است و باید برای حفظ آن در سال آینده و نهادینه کردن مصرف درست انرژی الکتریکی در کشور تلاش شود.

وی نهادینه کردن مصرف درست انرژی را باعث افزایش رفاه و بهره‌وری در کشور دانست.

حائری همچنین با تقدیر از تلاشگران صنعت برق هرمزگان در حفظ و پایداری شبکه برق این استان گفت: افزایش پایداری شبکه برق استان هرمزگان با به مدار آمدن نیروگاه‌های هنگام و قشم و بهره برداری از پروژه‌های انتقال و توزیع بسیار مؤثر بوده است.

وی همچنین با بیان این که هم اکنون ظرفیت تولید برق به 84 هزار مگاوات رسیده است، از آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیریک در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: کلنگ احداث این نیروگاه به زودی به زمین خواهد خورد.

برپایه این گزارش، امروز 10 پروژه خط و پست شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان در راستای بیست و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با 199.5 میلیارد تومان سرمایه گذاری به بهره برداری رسید.

این پرژه ها در 5 شهرستان به اجرا در آمده که از پست 63 کیلوولت دشت امام، افزایش ظرفیت پست 63 کیلوولت موقت گابریک، فاز اول پست 63 کیلوولت ایسین، فاز اول پست 132 کیلوولت دهستان و ارتباطات پست 63 کیلوولت ایسین از آن جمله هستند.

همچنین افتتاح فاز اول خط 132 کیلوولت حاجی آباد-دهستان، خط 63 کیلوولت پست 230 رودان 2، افزایش ظرفیت ترانس پست 63 کیلوولت لافت و فاز اول پست 63 کیلوولت گچین از دیگر پروژه‌هایی است که در این مراسم، بهره برداری از آنها به صورت همزمان آغاز شد.

افزایش پایداری شبکه برق، اصلاح ولتاژ و افزایش برق رسانی در منطقه شمال حاجی آباد از جمله تاثیرات اجتماعی و اهداف کمی آن برای مردم منطقه از جمله اهداف اجرای این پروژه‌ها به شمار می‌رود.

انرژی ایران برق صنعت ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر