کد خبر: 975898 A

فردا با حضور جمعی از مسئولان تقاصع غیر همسطح شهدی صیدی اراک افتتاح می‌شود

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، پروژه شهید صیدی شهر اراک فردا با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، فرمانده قرارگاه خاتم و مسئولان استانی افتتاح می‌شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اظهار داشت: شهر اراک به عنوان یکی از چهار قطب صنعتی کشور در دوران دفاع مقدس توانست خدمات شایانی در حوزه مهندسی رزم ایفا کند که پل شناور خیبر به طول 13 کیلومتر از نمونه‌های بارز آن است.

‌سعید محمد  افزود: پروژه شهید صیدی شهر اراک از پروژه‌هایی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در این کلان‌شهر است که در مساحتی به وسعت 17 هکتار و به طول 2820 متر در کریدور اصلی جنوب به شمال شهر اراک بر روی کمربندی شمالی احداث شده  و این کریدور را از بن‌بست خارج می‌کند.

وی گفت: این پروژه از مهم‌ترین تقاطع‌های رینگ داخل شهر کلانشهر اراک به شمار می‌رود که از 3 دستگاه پل، 52 پایه، 5 عدد کوله و 5 عدد رمپ تشکیل شده است.

‌محمد با اشاره به سیستم سازه این پل که به صورت عرشه فولادی و بتنی است ادامه داد: از مزایای این روش، سرعت اجرا، دوام بالا، صرفه اقتصادی، ایمنی بیشتر و نصب آسان‌تر تأسیسات آن است.

دوران دفاع مقدس روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه خیبر کریدور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر