کد خبر: 971988 A

عضو شورای مرکزی نظام مهندسی:

عضو شورای مرکزی نظام مهندسی اظهار داشت: عدم رقابت سالم بین شرکت‌های صادرکننده، عدم حمایت سیاسی از صادرکنندگان و تورم باعث شده است که میزان درآمد کشور از صادرات خدمات مهندسی کاهش یابد.

به گزاش خبرنگار ایلنا، مجید جی‌افرام در نشست هم‌اندیشی اعضای کمیسیون عمران با سازمان نظام مهندسی با اشاره به درآمد ایران از صادرات خدمات نظام مهندسی اظهار داشت: در سال 90 درآمد دنیا از صدور خدمات مهندسی 90 میلیارد دلار بوده است که ایران سهم 1.6 درصدی داشته است.

وی افزود: اما باتوجه به تشدید تحریم‌ها این رقم برای ایران در سال 98 به حدود 500 میلیون دلار رسید.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی با بیان اینکه کنترل این روند نزولی نیاز به مدیریت و تدبیر دارد گفت: عدم رقابت سالم بین شرکت‌های صادرکننده، عدم حمایت سیاسی از صادرکنندگان و تورم باعث شده است که میزان درآمد کشور از صادرات خدمات مهندسی کاهش یابد.

وی با تاکید بر اینکه در این بخش از سایر کشورها عقب مانده‌ایم گفت: یکی از مهمترین مشکلات و موانع وجود بروکراسی‌های شدید بر سر راه شرکت‌های صادرکننده است.

جی‌افرام ادامه داد: یکی از موثرترین راهکارها برای افزایش صادرات خدمات مهندسی تشکیل کنسرسیوم شرکت‌های صادراتی است تا بتوانیم در بازار جهانی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

ایران تورم درآمد رقابت شورای مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر