کد خبر: 969179 A

رییس کل بانک مرکزی:

رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: بانک مرکزی ضمن افزایش عرضه در بازار ثانویه، در راستای تسهیل و تسریع سریع تامین ارز واردکنندگان در این بازار به پتروشیمی‌ها، فولادی‌ها و معدنی‌ها اعلام کرد که آنها نیز می‌توانند ارز حاصل از صادرات خود را علاوه بر صرافی‌های بانکی، مستقیما در صرافی‌های مجاز جهت واردات کالا باید دارای تخصیص ارز بفروشند.

به گزارش ایلنا، عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی خود نوشت: از چند هفته پیش دولت امریکا با طرح لغو تمام معافیت‌های تحریمی و راه‌اندازی ماشین تبلیغاتی خود توسط رسانه‌های وابسته آخرین تلاش‌های خود را برای ایجاد التهاب در بازار ارز کلید زد.

وی ادامه داد: به نظر نمی‌رسد اقدامات دیگری برای استفاده در فشار حداکثری باقی مانده باشد. امریکا از این کار بیشتر هدف تبلیغاتی دارند. طبیعی است که نوسان گیران و سود جویان در بازار ارز برای بهره‌گیری از فضای تبلیغاتی تلاش لازم را به عمل بیاورند.

همتی تصریح کرد: همانگونه که قبلاً گفتم ثبات بازار برای بانک مرکزی اولویت دارد و لذا در حاشیه نرخ بازار نسبت به عرضه سنگین اقدام و اجازه آربیتراژ و نوسان گیری نخواهد داد.

رییس کل بانک مرکزی افزود: بانک مرکزی ضمن افزایش عرضه در بازار ثانویه، در راستای تسهیل و تسریع سریع تامین ارز واردکنندگان در این بازار به پتروشیمی‌ها، فولادی‌ها و معدنی‌ها اعلام کرد که آنها نیز می‌توانند  ارز حاصل از صادرات خود را علاوه بر صرافی‌های بانکی، مستقیما در صرافی‌های مجاز جهت واردات کالا باید دارای تخصیص ارز بفروشند.

وی یادآور شد: قبلاً هم گفتم نرخ‌های ارز در بازارهای اقتصادی نیستند و دوام خواهد داشت. امیدوارم مردم عزیز دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند.

ارز بانک مرکزی واردات تخصیص ارز فروش ارز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر