کد خبر: 966542 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

عضو اتاق بازرگانی اظهار داشت: پول بنزین چه در داخل مصرف شده و چه صادر شد باید برای نسل آینده سرمایه‌گذاری شود و شغل وزندگی ایجاد کند.

علی شمس‌ اردکانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با اشاره به برخی طرح‌های بنزینی از جمله تخصیص بر اساس کد ملی و یا طرح وان اظهار داشت: اقتصاد انرژی، علم است و قطعا هرکسی که با علم مباره می‌کند جاهل است، این طرح‌ها در حد کشف انرژی هسته‌ای در آشپزخانه یک دانش‌آموز است

وی افزود: بنزین کالایی است که یک قیمت نقطه‌ای و یک قیمت منطقه‌ای دارد، ابتدا باید بدانیم بنزین از نفت بدست می‌آید و نفت یک ثروت بی‌‌نسلی و متعلق به آیندگان نیز است، بنابراین ما حق نداریم اموال نسل آینده را هدر بدهیم. پول بنزین چه در داخل مصرف شده و چه صادر شود باید برای نسل آینده سرمایه‌گذاری شود و شغل و زندگی ایجاد کند.

این عضو اتاق بازرگانی تاکید کرد: طبق قانون شرع هیچ پدری حق ندارد بیش از یک سوم اموال خود را ببخشد، طبق نظریه آدام اسمیت و  قانون اول علم اقتصاد تمام عوامل تولید باید از درآمد سهم داشته باشند و هر کسی در تولید کالا سهمی نداشته نمی‌تواند از در آمد سهمی داشته باشد، ما حق نداریم اموال نسل آینده را با طرح‌هایی که هیچ مبنای اقتصادی نداشته و فقط عوامفریبانه است، بخوریم.

وی یادآور شد: خرج تمام پول‌های حاکمیتی که از درآمد نفت حاصل می‌شود، به لحاظ اقتصادی، شرعی و عقلی اشکال دارد که بیهوده هدر برود، نباید سرِخود اموال نسل آینده را حراج کنیم.

بنزین درآمد سرمایه گذاری هسته ای منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر