کد خبر: 965128 A

دبیر میز قزاقستان سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینکه قزاقستان به عنوان یکی از مهم‌ترین قطب‌های سرمایه‌گذاری در آسیای مرکزی و اتحادیه اقتصادی اوراسیا محسوب می‌شود، گفت: حضور شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های خدمات فنی و مهندسی و نیز سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مهم و دارای ظرفیت از جمله بخش‌های تجاری، صنعتی، معدنی، کشاورزی، حمل و نقل و صدور خدمات فنی و مهندسی در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.

به گزارش ایلنا، آنه دوردی ایران‌پناه با بیان اینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در قزاقستان در حوزه‌های صنایع غذایی، صنعت چوب و کاغذ، صنایع شیمیایی، مجتمع کشت و صنعت، صنعت ساخت و ساز فراهم است، اظهار داشت:  کشور قزاقستان در حوزه‌های مهندسی، تجاری، انرژی نیز فرصت‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاری دارد.

وی افزود: با توجه به اجرایی شدن موافقت‌نامه تجارت ترجیحی فی‎مابین کشورمان و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و عضویت قزاقستان به عنوان یکی از کشورهای مهم اتحادیه مذکور، فرصت پیش آمده زمینه مناسبی برای توسعه همکاری‌های فی‌مابین خواهد بود.

ایران‌پناه گفت: امکان استفاده تجار از تخفیف تعرفه گمرکی اوراسیا و نیز بهره‌مندی از کاهش هزینه حمل و نقل با توجه به وجود مسیرهای دریایی از دیگر جذابیت‌های ورود به این بازار است.

وی بیان داشت: نظر به ضرورت دسترسی به جزئیات و شرایط سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فوق‎الذکر فهرست مهم‌ترین شرکت‌های واردکننده قزاقی و پروژه‌های سرمایه‌گذاری در قزاقستان در پورتال سازمان و نیز اپلیکیشن راهنمای تجارت درج شده است.

ایران تجارت حمل و نقل سرمایه گذاری قزاقستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر