کد خبر: 964528 A

معاون وزیر راه و شهرسازی:

مدیرعامل شرکت راه‌آهن از ورود ناوگان ریلی جدید با مجهز با سیستم ترمز ملی خبر داد و افزود: در مهرماه ناوگان ریلی تولید داخل مجهز به سیستم ترمز ملی به بهره‌برداری خواهد رسید و از واردات این تجهیزات هم بی‌نیاز می‌شویم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید رسولی در مراسم ورود 70 دستگاه ناوگان ریلی تولید داخل و بازسازی شده اظهار داشت: در پنجمین مرحله از ورود ناوگان جدید، 70 دستگاه انواع ناوگان را به ارزش 73 میلیارد تومان وارد شبکه ریلی می‌کنیم.

وی ادامه داد: این میزان ورود ناوگان جدید نسبت به سال گذشته 52 درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه در ابتدای سال از تولید داخل چرخ منوبلوک خبر دادیم، گفت: خوشبختانه امروز به قطع وابستگی صد در صدی واردات چرخ منوبلوک رسیده‌ایم و چرخ منوبلوک تولید داخل را برای اولین بار در محور جنوب وارد تست گرم می‌کنیم.

وی از ورود ناوگان ریلی جدید با مجهز با سیستم ترمز ملی خبر داد و افزود: در مهرماه ناوگان ریلی تولید داخل مجهز به سیستم ترمز ملی به بهره‌برداری خواهد رسید و از واردات این تجهیزات هم بی‌نیاز می‌شویم.

رسولی از تقاضای 8077 ناوگان ریلی در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر سفارش ساخت 8077 دستگاه ناوگان ریلی از شرکت‌های داخلی داریم که این نشان‌دهنده استعداد فنی صنعت ریلی کشورمان است.

راه آهن رشد صنعت واردات وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر