کد خبر: 964278 A

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اظهار داشت: در سال ۹۲، ۶۲ میلیارد لیتر مصرف سوخت نیروگاهی داشتیم که از این میزان ۲۷ میلیارد لیتر سوخت مایع و معادل ۳۶ میلیارد لیتر گاز مصرف می‌شد که اگر همان روند حفظ می‌شد امروز ۱۵۰ میلیون لیتر سوخت مایع فقط در نیروگاه ها مصرف می‌شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن منتظرتربتی در مراسم بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های گازرسانی در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه بند (ق) که اوایل دولت با همکاری دولت و مجلس نوشته شد، عواید مثمرثمری برای کشور داشت، افزود: در سال ۹۲، ۶۲ میلیارد لیتر مصرف سوخت نیروگاهی داشتیم که از این میزان ۲۷ میلیارد لیتر سوخت مایع و معادل ۳۶ میلیارد لیتر گاز مصرف می‌شد که اگر همان روند حفظ می‌شد امروز ۱۵۰ میلیون لیتر سوخت مایع فقط در نیروگاه ها مصرف می‌شد.

وی با بیان اینکه با توسعه عسلویه و عدم مصرف ۱۵۰ میلیون لیتر سوخت مایع ۷۵ میلیارد دلار منافع در بخش نیروگاهی حاصل کردیم، افزود: با اجرای بند ق و گازرسانی به چند نیروگاه مثل کهنوج، ایرانشهر و زاهدان از تردد دو میلیون کامیون جهت حمل نفت سفید، نفت کوره و نفت گاز جلوگیری شد و همچنین گازرسانی جایگزین 3.2 میلیون کپسول گاز شد.

وی گفت: با اجرای بند (ق) 75 میلیارد دلار فقط بابت عدم مصرف سوخت مایع عاید کشور شد.

مدیر عامل شرکت ملی گاز با بیان اینکه تاکنون 1355 میلیارد تومان در کرمانشاه بابت گازرسانی هزینه شده است، بیان داشت: 300 میلیارد تومان هم بابت پروژه‌های جاری باید هزینه شود که منابع مالی آن بدون محدودیت تامین خواهد شد تا با سرعت خوبی کار دنبال شود.

وی با بیان اینکه در راستای پویش سبز در 22 استان به عدد 95 درصد در پوشش گازرسانی رسیده‌ایم، خاطرنشان کرد: تا پایان سال آینده 5000 روستای دیگر تحت پوشش گازرسانی قرار خواهند گرفت.

تربتی یادآور شد: البته بند ق در دو بخش اجرایی خواهد شد که در بخش توسعه 100 میلیارد دلار هزینه شده و بخش دوم مربوط به بهینه‌سازی مصرف بوده که طرح‌های خوبی آغاز شده و به نتایج خوبی نیز خواهیم رسید.

ایران دلار دولت و مجلس شرکت ملی گاز گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر