کد خبر: 964037 A

پروژه فاز دوم طرح آبرسانی غدیر از پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در استان خوزستان افتتاح شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، پروژه فاز دوم طرح آبرسانی غدیر که برای افزایش ظرفیت و پایداری آب شرب شهرستان‌های اهواز، آبادان، خرمشهر، شادگان و دشت آزادگان اجرا شد، روز یکشنبه (16 شهریورماه) با حضور سردار فخاری معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان به بهره‌برداری رسید.

پروژه فاز دوم طرح آبرسانی غدیر، شامل 4 طرح است که شامل اجرای خط انتقال دوم تلمبه‌خانه به مخازن فلزی ام‌الدبس و خط انتقال خروجی تا ابتدای خط اهواز، تهیه و نصب الکتروپمپ ششم تلمبه‌خانه ام‌الدبس، اجرای مخزن فلزی شماره 2 ام‌الدبس و اجرای مخزن روباز(لاگون دوم) تلمبه‌خانه ام‌الدبس است.

اعتبار هزینه‌شده برای اجرای این طرح‌ها یک‌هزار و 620 میلیارد ریال است و در اجرای آنها مجموعاً 250 نفر به صورت مستقیم مشغول کار شده‌اند.

طرح آبرسانی غدیر با هدف ایجاد زیرساخت‌های لازم برای انتقال آب شرب شهرهای مرکزی، جنوب و غرب استان خوزستان برای 26 شهر و 1608 روستا در پایان دوره طرح با منبع آبگیری از دریاچه سد دز در مجموع 4.7 میلیون نفر را تحت پوش قرار می‌دهد.

استان خوزستان روابط عمومی معاون اهواز خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر