کد خبر: 963634 A

معاون برنامه‌ریزی شرکت تولید نیروی برق حرارتی با تاکید بر اینکه در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید حدود 13 هزار مگاوات به ظرفیت‌ نیروگاه‌های حرارتی کشور افزوده شده است، گفت: شهریور امسال با راه‌اندازی دومین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو، ظرفیت نامی نیروگاه‌های حرارتی ایران از مرز 68 هزارمگاوات عبور کرد.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "حمیدرضا عظیمی" با تاکید بر اینکه تاکنون 578 واحد تولید برق حرارتی در 127 نیروگاه کشور احداث شده است، ادامه داد: با افتتاح پروژه نیروگاه دالاهو تعداد واحدهای حرارتی تحت مالکیت بخش خصوصی و صنایع بزرگ به 378 واحد و ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی تحت مالکیت بخش خصوصی از مرز 46 هزار مگاوات گذشت.

معاون برنامه‌ریزی شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به اینکه 67.7 درصد از مجموع ظرفیت تولید برق حرارتی در اختیار بخش خصوصی است، اضافه کرد: در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید حدود 12 هزار و 954 مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور افزوده شده است.

عظیمی با بیان اینکه در دوران منتهی به پیک تابستان امسال بیش از یک هزار و 600 مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی وارد مدار شده است، ادامه داد: تاکنون 310 مگاوات در راستای برنامه‌ پیک تابستان سال آینده به ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی افزوده شده است.

ایران برق دولت وزارت نیرو برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر