کد خبر: 963260 A

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا برای دومین بار در سه هفته اخیر افزایش یافت.

به گزارش ایلنا از رویترز، شمار دکل‌های نفت و گاز طبیعی آمریکا این هفته برای دومین بار در سه هفته اخیر افزایش یافت، زیرا تولیدکنندگان نفت شیل با بهبود قیمت نفت خام نسبت به سقوط تاریخی آن در پی همه‌گیری ویروس کرونا، فعالیت‌های حفاری را از سر گرفتند.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (۱۴ شهریورماه) خود آورده است که با افزایش دو دستگاه، مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به چهارم سپتامبر (جمعه، ۱۴ شهریورماه) به ۲۵۶ دستگاه رسید.

تعداد کل دکل‌های نفتی فعال در این هفته، نسبت به هفته مشابه در سال گذشته میلادی که ۶۴۲ دستگاه بود، ۷۱ درصد کاهش یافته است.

مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به چهاردهم اوت (جمعه، ۲۴ مردادماه) به ۲۴۳ دستگاه، یعنی کمترین تعداد ثبت‌شده در میان داده‌های این شرکت (مربوط به سال ۱۹۴۰) رسید.

مجموع دکل‌های نفتی فعال آمریکا در هفته منتهی به جمعه (۱۴ شهریورماه)، با یک دستگاه افزایش به ۱۸۱ دستگاه رسید، این در حالی است که شمار دکل‌های گازی با ۷۲ دستگاه ثابت ماند.

در حالی که قیمت نفت آمریکا از آغاز سال جاری میلادی به دلیل تضعیف تقاضا در پی شیوع ویروس کرونا حدود ۳۴ درصد کاهش یافته است، قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی با افزایش ۱۴۰ درصدی در چهار ماه اخیر و با امید به بهبود شرای اقتصاد جهانی با کاهش محدودیت‌های اعمال‌شده برای مهار ویروس کرونا، روز جمعه حدود ۴۰ دلار برای هر بشکه معامله شد.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا به‌عنوان شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده مورد توجه فعالان بازار نفت است.

دکل های حفاری قیمت نفت نفت و گاز ویروس قیمت نفت خام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر