کد خبر: 962887 A

مدیر کل هماهنگی امور استانها و نظارت بر تشکلها سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با ارائه آخرین آمار گزارش های دریافتی ناظران افتخاری توسط سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استانها در مرداد ماه سال 1399 پرداخت و گفت: دراین مدت تعداد 10 هزار و 358 گزارش مربوط به تخلفات صنفی و غیرصنفی دریافت شده که 8 هزار و 408 فقره (سامانه 124)، 1 هزار و 23 فقره (حضوری) و 927 مورد (کتبی) بوده است.

به گزارش ایلنا از وزارت صمت، مجید ارغنده پور افزود: از مجموع گزارش‌های رسیدگی شده، تعداد 6 هزار و 321 مورد متخلف و 3 هزار 236 مورد غیرمتخلف شناخته شده و تعداد 595 مورد در دست بررسی می باشد.

مدیرکل‌ دفتر هماهنگی امور استان ها و نظارت بر تشکل های سازمان حمایت اضافه کرد: این طرح از مظاهر مشارکت مردمی در تنظیم بازار است که از این طریق سازمان حمایت طی برنامه ای افراد علاقه مند و واجد الشرایط را پس از انجام آموزشهایی برای همکاری داوطلبانه و نا محسوس فعال می نماید.

ارغنده پور ادامه داد: این امکان برای متقاضیان همکاری در طرح ناظران فراهم شده تا با مراجعه به پورتال سازمان حمایت به نشانی http://cppo.mimt.gov.ir و انتخاب استان محل سکونت، نسبت به تکمیل فرم شناسایی و دریافت کد رهگیری اقدام و پس از یک هفته از نتیجه بررسی در پورتال آگاهی یابند.

وی افزود: پس از تخصیص کد شناسایی و انجام آموزش های لازم، ناظران قادرخواهند بود طی گزارشهایی در زمینه نظارت بر عملکرد و رفتار بنگاه های اقتصادی، رصد بازار، ارزیابی شرایط بازار و احصای مشکلات و نارسایی های آن، بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت و ستادهای خبری سازمان های یادشده را در احقاق حقوق شهروندان یاری دهند.

وی درباره راه های ارتباطی ناظران افتخاری برای ارسال گزارش تخلفات اقتصادی نیز گفت: ناظر افتخاری با توجه به کدهای شناسایی تعریف شده می تواند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قبیل گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و غیره یا موارد مرتبط از سوی برخی بنگاه های اقتصادی، از طریق سامانه تلفنی 124، اپلیکیشن آسان پرداخت"آپ"، سایت سازمان حمایت مصرف کنند گان و تولید کنند گان و سایت مرجع رسمی قیمت کالا و خدمات ( 124.ir) ، گزارش های خود را ‌ به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان منعکس کرده و با دریافت کد پیگیری، از نتیجه اقدامات سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت اطلاع یابند.

ارغنده پور اضافه کرد، دفتر هماهنگی امور استان ها و نظارت بر تشکل های سازمان حمایت متولی پیگیری مباحث مربوط به ناظران افتخاری در سراسر کشور می باشد و همچنین ناظران می‌توانند، پیشنهادات، انتقادات و گزارشات خود را با شماره تلفن 26309194 در میان بگذارند.

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان شماره تلفن صنعت معدن و تجارت مشکلات تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر