کد خبر: 960196 A

یک منبع آگاه در نهاد ریاست جمهوری گفت: جعفر سرقینی به زودی برای تصدی پست وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، این منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، افزود: سرقینی که در پی عدم رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به حسین مدرس خیابانی، از ۲۵ مرداد تا کنون به‌عنوان دومین سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شده است، یکشنبه هفته جاری با رئیس جمهور دیدار کرده و ساعتی پیش نیز موضوع معرفی وی به‌عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت نهایی و درحال طی تشریفات اداری است.

این منبع آگاه اضافه کرد: سرقینی پس از تعطیلات دو هفته‌ای قوه مقننه، برای کسب رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود و نمایندگان نیز یک هفته فرصت خواهند داشت به بررسی سوابق و برنامه‌های پیشنهادی وی بپردازند.

جعفر سرقینی متولد سال ۱۳۳۷ در شهرستان اهر استان آذربایجان شرقی و دارای دکترای کانه آرایی از دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا است.

او از چهره های خوشنام، باتجربه و متخصص وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از ابتدای دولت تدبیر و امید تا بهمن ۱۳۹۸ به‌عنوان معاون امور معادن و صنایع معدنی این وزارتخانه فعالیت می‌کرد، اما به دلیل اختلاف نظرهای گسترده با رضا رحمانی وزیر معزول صمت و از تیم مشاوران او کنار گذاشته شد.

معاون امور معدنی وزارت صنایع و معادن، مدیرعامل شرکت کل معادن ایران، سرپرست شرکت آسکوتک، مدیرعامل شرکت آلومینوم ایران (ایرالکو)، مدیرکل معادن و فلزات استان آذربایجان شرقی و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت معادن و فلزات از جمله سوابق اوست.

 سرقینی همچنین در دانشگاه‌های تهران و سهند به‌عنوان استادیار تدریس کرده و دارای تألیفاتی در حوزه معدن است. عضو مؤسس انجمن مهندسی معدن و عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی معدن ایران نیز از دیگر سوابق حرفه‌ای او به‌شمار می‌آید.

مجلس شورای اسلامی نهاد ریاست جمهوری وزارت صنعت، معدن و تجارت سرقینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر