کد خبر: 957616 A

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو:

توانستیم خودروهای معوق را 80 درصد کاهش دهیم. در حالی که سال گذشته 178 هزار دستگاه تحویل معوق داشتیم، امسال این عدد به 37 هزار دستگاه رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو در مراسم انعقاد قرارداد 1000 دستگاه ماشین‌آلات سنگین برون‌شهری با بیان اینکه وقتی نوید این اقدام در وزارت راه و شهرسازی داده شد اقدامات اولیه برای انعقاد قرارداد 1000 دستگاه خودرو را انجام دادیم، اما به دنبال این هستیم که این رقم را به 5000 دستگاه خودرو برسانیم.

وی با اشاره به افزایش تولید خودرو در مجموعه ایران‌خودرو اظهار داشت: امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل 21 درصد در تولید رشد داشتیم و همچنین در همین ایام 300 درصد در تولید کشنده شاهد رشد تولید بوده‌ایم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو افزود: سفارش‌گذاری‌ها از قرارداد امروز از قبل انجام شده است و برای ادامه همین جریان باید فرایند تامین مالی انجام شود تا بتوانیم بلافاصله تدارک برای سایر تولیدات داشته باشیم. موضوع دیگر هم این است که در کنار نوسازی نباید از بازسازی ناوگان غافل شویم.

مقیمی با اشاره به ضرورت کاهش هزینه تمام شده برای تولید این ناوگان اظهار داشت: وقتی که ظرفیت خالی وجود داشته باشد هزینه‌ها سرشکن و بالا می‌رود بنابراین این قراردادها می‌تواند میزان تولید را بالا ببرد و بنده از اعتمادی که وزارت راه و شهرسازی به این مجموعه داشت تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه ما نهضت کاهش قیمت تمام شده را دنبال می‌کنیم، تاکید کرد: در این قرارداد 1000 میلیارد تومان کاهش قیمت تمام شده را دنبال می‌کنیم تا بتوانیم مدیریت بهتری برای لجستیک داشته باشیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو درباره افزایش تولید گروه ایران‌خودرو گفت: تولید مکانیکی در حوزه خودروهای سواری 40 درصد رشد داشته است. همچنین توانستیم خودروهای معوق را 80 درصد کاهش دهیم. در حالی که  سال گذشته 178 هزار دستگاه تحویل معوق داشتیم، امسال این عدد به 37 هزار دستگاه رسیده است.

همچنین در این مراسم زالی مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل اظهار داشت: بهره‌بردار این قراردادی که امروز با وزارت راه و شهرسازی به امضاء می‌رسد، رانندگان خودروهای بالای 50 سال هستند. همچنین با اتمام نوسازی خودروهای 50 ساله به نوسازی خودروهای 20 ساله هم می‌رسیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت ایران‌خودرو دیزل در این قرارداد تولید 12 هزار کامیونت است، گفت: 7000 خانوار در مجموعه ایران‌خودرو دیزل مشغول به کار هستند و حتما توانایی تولید این تعداد خودروی تعهدشده را دارند.

زالی با تاکید بر اینکه امروز این قرارداد را در شرایط تحریمی امضاء می‌کنیم، تصریح کرد: قرارداد ما برای نوسازی ناوگان کالای برون‌شهری 5000 خودرو است اما توان 12 هزار دستگاه را داریم.

وی ادامه داد: این قرارداد جدای استفاده از ظرفیت‌های تهاتر با نفت، استفاده از ماده 12 قانون است و قراردادی که امروز به امضاء می‌رسد، خلاقیتی است که وزارت راه و شهرسازی زحمت آن را کشیده است.

مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل گفت: امروز در شرایطی جهش تولید 23 درصدی را داریم که همزمان با 5000 میلیارد ریال بدهی و 6000 میلیارد زیان انباشته مواجه هستیم.

ایران ایران خودرو خودرو رشد وزارت راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر